REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura Liam Gallagher z Oasis zagra charytatywnie w Manchesterze

Liam Gallagher z Oasis zagra charytatywnie w Manchesterze

-

Liam Gallagher fot.Jan-Philipp Strobel/EPA

B. lider brytyjskiego zespołu rockowego Oasis Liam Gallagher zapowiedział, że wystąpi we wtorek na koncercie charytatywnym, z którego całkowity zysk zostanie przekazany na fundusz na rzecz rodzin ofiar i rannych w poniedziałkowym zamachu w Manchesterze.

REKLAMA

44-letni Gallagher, który urodził się w Manchesterze, i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich muzyków, podkreślił, że poprzez organizację koncertu “chce spróbować podnieść ludzi na duchu”.

“Poszedłem (w poniedziałek) wcześniej spać i kiedy obudziłem się następnego dnia rano dostałem SMS-a od brata z opisem tego, co się wydarzyło i włączyłem telewizję. To niebywałe” – mówił muzyk.

W trakcie czuwań organizowanych na terenie miasta po zamachu, w którym zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych, wielotysięczny tłum śpiewał m.in. jedną z najbardziej znanych piosenek Oasis “Don’t Look Back in Anger”.

Koncert odbędzie się we wtorek w mieszczącej 1,5 tys. osób hali widowiskowej O2 Ritz. Bilety trafiły do sprzedaży w piątek rano i przed 10.30 czasu lokalnego (11.30 czasu polskiego) wszystkie były już wyprzedane.

Całkowity zysk z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz funduszu stworzonego wspólnie przez lokalną gazetę “Manchester Evening News” i brytyjski Czerwony Krzyż, który zostanie wykorzystany w celu wsparcia rodzin zmarłych i rannych w ataku. Do piątkowego poranka udało się zebrać ponad 4,1 mln funtów.

Do składania darowizn zachęca wiele firm i celebrytów, m.in. piłkarze Wayne Rooney i Yaya Toure oraz hollywoodzki aktor Tom Hardy; milion funtów przekazały też wspólnie oba kluby piłkarskie w Manchesterze: Manchester City i Manchester United.

Wpłat można dokonywać na stronie brytyjskiego Czerwonego Krzyża lub za pośrednictwem serwisu “Manchester Evening News”.

Do wybuchu bomby podłożonej przez terrorystę samobójcę doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena. Zginęło dwoje Polaków; ranny został także jeden obywatel RP, który został objęty opieką konsularną polskiego MSZ i konsulatu RP w Manchesterze.

Zamach w Manchesterze był najpoważniejszym zamachem na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system komunikacji publicznej w Londynie w lipcu 2005 roku, w których zginęły 52 osoby (w tym trzy Polki), a blisko 800 zostało rannych.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks