REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaKraków. Spektakl z widownią w nietypowej przestrzeni

Kraków. Spektakl z widownią w nietypowej przestrzeni

-

fot.www.opera.krakow.pl
fot.www.opera.krakow.pl

W nietypowej przestrzeni, bo na operowej scenie, zasiądzie publiczność podczas nowego spektaklu baletowego Opery Krakowskiej. Premiera „Dwóch historii – jednego tańca” odbędzie się w sobotę.

Widzowie obejrzą balet w dwóch aktach do muzyki skomponowanej i wykonywanej na żywo przez Piotra Orzechowskiego – utalentowanego muzyka jazzowego młodego pokolenia oraz przez Krzysztofa Ścierańskiego – kompozytora i gitarzystę basowego, członka legendarnej formacji Laboratorium. Na scenie tańczyć będzie Balet Opery Krakowskiej.

REKLAMA

Autorem choreografii jest Jacek Tyski, tancerz, solista Polskiego Baletu Narodowego. „To projekt bardzo wymagający” – powiedział na konferencji prasowej we wtorek. Jak wyjaśnił, po raz pierwszy zderza się w swojej twórczości z muzyką jazzową i muzyką graną na gitarze elektrycznej. „To dla mnie coś nowego i bardzo się mi to spodobało” – przyznał.

Również zdaniem Ścierańskiego, przyzwyczajonego do gry improwizowanej, projekt jest ciekawym wyzwaniem. „Dostosowanie gry do świata ruchu, połączenie muzyki improwizowanej i baletu, doprecyzowanego ruchu tanecznego, jest arcyciekawe” – ocenił.

Przedstawienie opowiada językiem tańca o losie nastolatków wchodzących w dorosłość oraz o ich problemach. Bohaterowie muszą zderzyć się z szeregiem podjętych przez siebie dobrych i mniej dobrych decyzji. Mimo trudności, młodzi szukają pozytywnych stron życia i dążą do szczęścia.

Dyrektor Opery Bogusław Nowak zaznaczył, że na potrzeby spektaklu Opera przygotowała nietypową przestrzeń. „Zapraszamy publiczność w przestrzeń sceny. Publiczność będzie siedziała na scenie, dlatego – jeśli chodzi o liczbę widzów – będzie to spektakl kameralny” – powiedział.(PAP)

REKLAMA

2109376465 views

REKLAMA

2109376697 views

REKLAMA

REKLAMA

2111173088 views

REKLAMA

2109376838 views

REKLAMA

2109376937 views

REKLAMA

2109377045 views