REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKijowski City Ballet wystąpi w Chicago

Kijowski City Ballet wystąpi w Chicago

-

Kyiv City Ballet jedna z najlepszych ukraińskich grup baletowych wystąpi po raz pierwszy w historii w Chicago na deskach prestiżowego Auditorium Theatre. Dwa wyjątkowe przedstawienia zatytułowane „Hołd dla pokoju” odbędą się 24 i 25 września.

W przeddzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę artyści Kyiv City Ballet wylecieli z Kijowa do Paryża, aby rozpocząć długo planowaną serię występów w Europie. Jak się później okazało, był to jeden z ostatnich lotów z Ukrainy. Tancerze z oczywistych względów nie mogą wrócić do domów. Od kilku miesięcy tułają się po światowych scenach. Najpierw schronienia udzieliła im Francja, a po opracowaniu nowego repertuaru wyruszyli w tournée po Europie i Ameryce niosąc przesłanie pokoju oraz sprzeciwu wobec wojny i przemocy. Amerykańska część ich trasy rozpocznie się 16 września. 24 i 25 września artyści wystąpią w Auditorium Theatre w Chicago.

REKLAMA

Kiev City Ballet to jedna z pierwszych grup baletowych powstałych po odzyskaniu niepodległości przez Ukrainę. Artyści pracują pod kierownictwem dyrektora artystycznego, Ivana Kozlova, który wcześniej pracował w balecie Teatru Maryjskiego oraz Eifman Ballet w St. Petersburgu w Rosji. Chicagowska widownia będzie mogła zobaczyć na scenie uważane dziś za najlepsze ukraińskie primabaleriny Kristinę Kadashevych oraz Oksanę Bondarenko oraz byłego solistę Teatru Maryjskiego, Vsevoloda Maevskiyego.

Jak powiedział Rich Regan, dyrektor Auditorium Theatre: „Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomóc najlepszym ukraińskim tancerzom i ambasadorom pokoju. Artyści Kyiv City Ballet zostali zmuszeni do ucieczki z ogarniętej wojną ojczyzny i od wielu miesięcy nie mają domów. Zaczęliśmy od przygotowania występów w Chicago, ale udało się nam zorganizować całą serię występów w USA. Przez jeden weekend będziemy mieli w Chicago niepowtarzalną okazję, żeby zobaczyć wspaniałych, klasycznie wykształconych tancerzy, którzy wiele ryzykują, aby zaprezentować nam swoją kulturę i swoje przesłanie pokoju”.

Kyiv City Ballet zaprezentuje w Chicago repertuar złożony z trzech części, będący kombinacją współczesnego i klasycznego repertuaru. Bilety w cenie 40 dol. są do nabycia na Auditorium Theatre.org przez telefon na 312.341.2300, oraz w kasie Auditorium Theatre przy 50 E Ida B Wells Drive w Chicago.

(Komunikat prasowy, inf.w.)

Zdjęcia z archiwum Kyiv City Ballet

REKLAMA

2103243614 views

REKLAMA

2103243847 views

REKLAMA

2105040239 views

REKLAMA

2103243990 views

REKLAMA

2103244090 views

REKLAMA

2103244199 views