REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaKevin Costner - od pucybuta do milionera

Kevin Costner – od pucybuta do milionera

-

Ma 59 lat, dwa Oscary, dwa Złote Globy i Srebrnego Niedźwiedzia z festiwalu w Berlinie. Jest aktorem, reżyserem i producentem. Kevin Costner -jeden z najbardziej znanych filmowców na świecie, pojawił się właśnie na ekranach kin w thrillerze „72 godziny”. 

Kevin Costner fot.Yoan Valat/PAP/EPA
Kevin Costner fot.Yoan Valat/PAP/EPA

Artysta ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych i wiele nagród, m.in. dwa Oscary w kategoriach najlepszy film oraz najlepszy reżyser za western „Tańczący z wilkami”. Droga do Hollywood nie była jednak dla Costnera prosta. Aktor ten bowiem nie wywodzi się z artystycznej rodziny, a jego wykształcenie nie jest nawet humanistyczne.

REKLAMA

Kevin Costner w 1978 roku ukończył California State University na wydziale biznesu i marketingu. Zaraz potem rozpoczął pracę w zawodzie. Jego życie zmieniło się, gdy w samolocie spotkał przypadkowo Richarda Burtona. Pod wpływem tego wydarzenia rzucił swoją dotychczasową pracę i przeprowadził się do Hollywood.

Początki w świecie filmu nie były jednak proste dla przyszłego gwiazdora. Telefon nie dzwonił, a z czegoś trzeba było żyć. Costner zatrudnił się więc m.in. jako kierowca ciężarówki, nurek i przewodnik wycieczek.

Pierwsze propozycje filmowe przyszły do Costnera z branży erotycznej. Po kilku takich występach aktor postanowił poczekać na poważną propozycję, którą otrzymał dopiero w 1983 roku. Artysta zagrał w „Wielkim chłodzie” Lawrence Kasdana. Jego rola została wycięta, ale reżyser zapamiętał Costnera i już w 1985 roku powierzył mu rolę w filmie „Silverado”. Od tamtej pory Costner gra w przynajmniej jednym filmie rocznie.

W 1990 roku do kin na świecie wszedł western „Tańczący z wilkami”, który Costner wyreżyserował i zagrał w nim główną rolę. Ten obraz uczynił z Costnera jednego z najlepszych i najbardziej znanych filmowców na świecie.

Artysta zagrał także m.in. w takich filmach jak: „JFK”, „Tin Cup”, „List w butelce”, „Ostre słówka”, „Z ust do ust”, „Mr. Brooks”, „Córka”, „Człowiek ze stali”.

Na przestrzeni lat, oprócz „Tańczącego z wilkami”, wyreżyserował jeszcze kilka filmów m.in. „Wodny świat”, „Wysłannik przyszłości” oraz „Bezprawie”.

Prywatnie Kevin Costner to ojciec siedmiorga dzieci. Z pierwszą żoną, Cindy Silvą, ma dwie córki – Annie (ur.1984) i Lily (ur. 1986) oraz syna Joego (ur.1988). Z drugą żoną Christine Baumgartner ma dwóch synów Caydena Wyatta (ur. 2007) i Hayesa Logana (ur.2009) oraz córkę Grace. Natomiast ze związku Bridget Rooney ma syna Liama Rooneya (ur. 1996).

Mimo wielu zobowiązań zawodowych Costner stara się dbać o swoją rodzinę. „Staram się obserwować siebie na wszystkich poziomach – jako aktora, męża, ojca. Obserwuję i zastanawiam się: Czy nie stałem się zbyt egoistyczny i samolubny, czy nie zapomniałem o innych? Oceniam też siebie w pracy. Wiem, że jeśli nie jestem dobry w jakiejś roli, to tylko dlatego, że nie byłem do niej przygotowany” – powiedział Costner w jednym z wywiadów. (PAP Life)

REKLAMA

2115123757 views

REKLAMA

2115123989 views

REKLAMA

REKLAMA

2116920379 views

REKLAMA

2115124129 views

REKLAMA

2115124228 views

REKLAMA

2115124336 views