REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaGwiazdy filmu i muzyki wzywają do walki z ebolą

Gwiazdy filmu i muzyki wzywają do walki z ebolą

-

Gwiazdy filmu i muzyki, a wśród nich Matt Damon, Bono i Vincent Cassel, wzywają w klipie wideo do podjęcia wspólnej walki z ebolą. W wydanym w środę komunikacie stanowiącym komentarz do klipu gwiazdy mówią, że Afryka potrzebuje pomocy całego świata.

Prócz globalnych celebrytów w nagraniu wzięli udział artyści afrykańscy, a piosenkarka z Beninu Angelique Kidjo, która również wystąpiła w klipie, powiedziała w rozmowie z AFP, że Afryka Zachodnia “potrzebuje teraz przyjaciół na całym świecie”.

REKLAMA

W tej części Afryki, która jest bardzo źle przygotowana na walkę z epidemią, odnotowano zdecydowaną większość przypadków zachorowań na ebolę (14,5 tys.) – głosi komunikat twórców nagrania.

“Każdy powinien pomagać na swój własny sposób, abyśmy mogli taktować chorych w sposób godny i aby można było położyć kres temu koszmarowi” – powiedziała Kidjo.

Klip dostępny jest w internecie pod adresem www.one.org/ebola.

Michael Elliott, szef założonej przez Bono organizacji One, która była inicjatorem tej akcji, powiedział AFP, że z obecnej sytuacji należy wyciągnąć wniosek, iż “w przyszłości nie będzie już można biernie czekać”, aż przyjdzie pandemia.

“Fundusze, systemy opieki zdrowotnej (…), wykwalifikowany personel medyczny, lekarze muszą być przygotowani i dyspozycyjni na wypadek takich kryzysów jak obecny, który zabił już tysiące osób i zagraża milionom następnych” – powiedział Elliott.

We wtorek Bank Światowy poinformował, że według jego prognoz koszty obecnej epidemii eboli dla gospodarkę Afryki Subsaharyjskiej wyniosą ok. 3-4 miliardów dol.

Najnowszy bilans Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ogłoszony w środę, mówi o 5420 ofiarach śmiertelnych epidemii eboli na 15145 przypadków zachorowań, głównie w trzech krajach Afryki Zachodniej.(PAP)

fot.www.one.org/ebola

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123127381 views

REKLAMA

REKLAMA

2123127398 views

REKLAMA

REKLAMA

2124923718 views

REKLAMA

2123127408 views

REKLAMA

2123127414 views

REKLAMA

2123127418 views