REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura Danny Boyle nie wyreżyseruje 25. filmu o Bondzie

Danny Boyle nie wyreżyseruje 25. filmu o Bondzie

-

Reżyser Danny Boyle zrezygnował z pracy nad 25. filmem o agencie brytyjskiego wywiadu Jamesie Bondzie – poinformowali producenci serii. Przyczyną miały być “kreatywne różnice” dotyczące realizacji filmu.

Boyle, który wcześniej zrealizował m.in. filmy “Slumdog. Milioner z ulicy”, “Trainspotting” i “Steve Jobs”, miał być trzynastym reżyserem odpowiedzialnym za jedną z najsłynniejszych sag filmowych świata.

Wcześniej pracował już z aktorem grającym obecnie Bonda, Danielem Craigiem, przy krótkim obrazie towarzyszącym wyreżyserowanej przez Boyle’a ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. W filmiku tym agent 007 pojawiał się u boku brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Zdjęcia do nowego filmu o Bondzie, którego tytuł nie jest na razie znany, miały rozpocząć się w grudniu, a premiera była wstępnie zaplanowana na koniec października 2019 roku. Nie jest jasne, czy zmiana reżysera może spowodować opóźnienia w jego realizacji, ale nazwisko następcy Boyle’a nie zostało jeszcze ogłoszone.

25. film z serii o Bondzie ma być ostatnim z Craigiem w roli agenta 007. Media spekulowały, że głównym kandydatem do jego zastąpienia w kolejnych produkcjach jest brytyjski aktor Idris Elba.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

Na zdjęciu: Danny Boyle
fot.NEIL HALL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks