REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaCzy życie bez Photoshopa jest jeszcze możliwe?

Czy życie bez Photoshopa jest jeszcze możliwe?

-

Wiele kobiet mimo powszechnej dziś wiedzy na temat programu Photoshop wciąż wytrwale dąży do osiągnięcia ideału „kobiety z okładki”. Na nic zdaje się argument, że przecież zdjęcie każdej gwiazdy po sesji zdjęciowej trafia na warsztat do grafików, którzy bezlitośnie zmieniają jej kształty w programach komputerowych. Wpadka w ostatnim numerze rosyjskiego Vogue’a pokazuje jednak, że nasza wygładzona rzeczywistość ociera się o absurd.

Najlepszym dowodem na to, jak bardzo Photoshop zadomowił się w naszej rzeczywistości jest sam język polski. Mówimy o tym, żeby coś „sphotoshopować” lub „przepuścić przez photoshopa” , a zdjęcie w gazecie może być zbyt „sphotoshopowane”.

REKLAMA

Wpadka wydawców rosyjskiego Vogue’a odbiła się szerokim echem nie tylko w świecie mody. W ostatnim numerze tego najsłynniejszego magazynu poświęconego modzie z najwyższej półki umieszczono rozkładówkę z wokalistą zespołu Maroon 5, Adamem Levinem w roli głównej. W sesji muzykowi towarzyszyła jego piękna dziewczyna, Anne V Star.

Rozkładówka nie ma w sobie nic specjalnego, oprócz zamieszczonego poniżej zdjęcia:

Na zdjęciu widać wyraźnie, że wokalista Maroon 5 cierpi na brak części brzucha. Wpadkę wydawców, a przede wszystkim grafików Vogue’a palcami wytyka obecnie cały świat.

Osławione już zdjęcie stało się także powodem do dyskusji na temat tego, w jak dużym stopniu pozwalamy sobie na manipulację rzeczywistością za pomocą programów graficznych. Czy aż tak wstydzimy się swojego człowieczeństwa, a zatem także niedoskonałości, aby pozbawiać się niektórych części ciała?

Podobna historia przydarzyła się piosenkarce Beyonce. Jako Murzynka, Beyonce może poszczycić się dość masywnymi i umięśnionymi udami. Jej charakterystyczną figurę znają niemal wszyscy, a sama artystka przekuła ją w zaletę.

Niestety graficy ze studia magazynu Harper’s Bazaar uznali, że prawdziwe uda Beyonce nie zasługują na okładkę ich czasopisma. Postanowili zatem użyć Photoshopa, a efekt ocenią Państwo sami:

 

AS

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2115063132 views

REKLAMA

2115063364 views

REKLAMA

REKLAMA

2116859754 views

REKLAMA

2115063504 views

REKLAMA

2115063603 views

REKLAMA

2115063711 views