REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaCo oglądamy w kinie, a co w domu

Co oglądamy w kinie, a co w domu

-

A HAUNTING IN VENICE (Duchy w Wenecji)


Sprawnie zrealizowany kryminał z elementami komedii, który powstał w oparciu o powieść Agathy Christie „Wigilia Wszystkich Świętych”. Reżyserem jest Kenneth Branagh, dla którego jest to już trzecia adaptacja tego rodzaju. Branagh również po raz kolejny wciela się w rolę detektywa Herkulesa Poirot. Tym razem starzejący się Poirot nie tylko musi rozwikłać tajemnicę pewnego morderstwa, ale i zmagać się z upiorami z przeszłości. Kluczowa sekwencja filmu rozgrywa się w trakcie seansu spirytystycznego w eleganckim pałacu. Kiedyś była to siedziba sierocińca i z nim właśnie związane są korzenie całej zagadki. Wenecji jako miasta nie ma w tym filmie zbyt wiele, ale częściowo rekompensuje to doborowa obsada.
Premiera kinowa. Reżyseria: Kenneth Branagh. W rolach głównych: Kenneth Branagh, Michelle Yeoh, Tina Fey, Jamie Dornan.

REKLAMA

THE EXPAND4BLES (Niezniszczalni 4)


Kolejny film akcji w cyklu przygód grupy dojrzałych wiekiem elitarnych najemników. Wszyscy starzy, ale jarzy. Celem ich nowej misji jest unicestwienie organizacji terrorystycznej, która zajmuje się przemytem głowic nuklearnych. Akcja jest dość przewidywalna, ale ma swoje smaczki, zarówno sytuacyjne jak i dialogowe. Grający jedną z najważniejszych postaci Sylvester Stallone zapowiedział, że jest to już ostatni odcinek tej serii z jego udziałem.
Premiera kinowa. Reżyseria: Scott Waugh. W rolach głównych: Jason Statham, Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Randy Couture.

DUMB MONEY


Komedia z życia wzięta o drobnych inwestorach, którzy – przynajmniej przez pewien czas – -stali się giełdowymi krezusami. Dwa lata temu akcje kulejącej biznesowo sieci sklepów Game Shop nagle stały się gorącym towarem. Dopiero później okazało się, że była to bańka spekulacyjna sztucznie stworzona przez grupę amatorów. Siła mediów społecznościowych nakręcających popyt na te akcje była na tyle ogromna, że przestały działać jakiekolwiek racjonalne racjonalne mechanizmy, a liczyła się tylko możliwość osiągnięcia szybkiego i dużego zysku. Eksperci z Wall Street uważali, że bańka szybko pęknie, ale tak się nie stało i niektóre firmy inwestycyjne straciły w ten sposób znaczące sumy. Oczywiście, na dłuższą metę ci, którzy wcześnie weszli w tę piramidę i w odpowiednim czasie się z niej wycofali, zarobili krocie, ale po to, żeby jedni mogli się wzbogacić, inni musieli być po przegranej stronie. W sumie dobra, przewrotna lekcja poglądowa dla nas wszystkich.
Premiera kinowa. Reżyseria: Craig Gillespie. W rolach głównych Paul Dano, Pete Davidson, Seth Rogen.

SPY KIDS: ARMAGEDDON (Mali agenci: Armagedon)


Piąty odcinek w serii familijnych filmów akcji o przebiegłych dzieciach emerytowanych szpiegów stara się dopasować kilkakrotnie sprawdzony schemat do realiów życia współczesnej, wielokulturowej rodziny. Tym razem młodzi agenci muszą stawić czoła złowrogim deweloperom gier wideo, którzy stworzyli groźnego wirusa komputerowego . Dzięki niemu są w stanie kontrolować wszystkie możliwe technologie i zagrażają normalnemu funkcjonowaniu świata. Dynamiczna akcja nie tylko odpowiednio eksponuje wątki przygodowe, ale i przez cały czas podkreśla również znaczenie bliskich więzi rodzinnych.
Premiera: Netflix. Reżyseria: Robert Rodriguez. W rolach głównych: Gina Rodriguez, Zachary Levi.

EL CONDE


Szalony horror znanego chilijskiego reżysera Pablo Larraina o bezwzględnym dyktatorze Augusto Pinochecie. Tyle, że tu Pinochet nie jest przywódcą junty wojskowej, która dokonała krwawego przewrotu, ale wampirem, który po dwustu pięćdziesięciu latach gnębienia ludzi postanawia zakończyć swój żywot. Cała opowieść jest utrzymana w konwencji czarnej komedii, która postacie chilijskiego generała i członków jego rodziny przemienia w absurdalne karykatury. Film ten otrzymał niedawno nagrodę za najlepszy scenariusz na festiwalu w Wenecji.
Premiera: Netflix. Reżyseria: Pablo Larrain. W roli głównej: Jaime Vadell.

Zbigniew Banaś

REKLAMA

2093150938 views

REKLAMA

2093151222 views

REKLAMA

2094947671 views

REKLAMA

2093151472 views

REKLAMA

2093151610 views

REKLAMA

2093151751 views