REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKultura"11 minut" Skolimowskiego nie będzie walczyć o Oscara

“11 minut” Skolimowskiego nie będzie walczyć o Oscara

-

Jerzy Skolimowski fot.Adam Warzawa/EPA
Jerzy Skolimowski fot.Adam Warzawa/EPA

“11 minut” Jerzego Skolimowskiego, zgłoszone jako polski kandydat do Oscara w kategorii obraz nieanglojęzyczny, nie będzie walczyć o statuetkę. Obraz nie znalazł się na krótkiej liście produkcji z szansami na nominacje do nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej.

REKLAMA

Na ogłoszoną przez Akademię tzw. shortlistę filmów, które przechodzą do dalszego etapu oscarowego konkursu, zakwalifikowało się dziewięć produkcji.

Są to kandydujące do Oscara filmy z: Belgii (“Zupełnie Nowy Testament”, reż. Jaco Van Dormael), Kolumbii (“W objęciach węża”, reż. Ciro Guerra), Danii (“Wojna”, reż. Tobias Lindholm), Finlandii (“The Fencer,” reż. Klaus Haro), Francji (“Mustang,” reż. Deniz Gamze Erguven), Niemiec (“Labirynt klamstw”, reż. Giulio Ricciarelli), Węgier (“Syn Szawła”, reż. Laszlo Nemes), Irlandii (“Viva,” reż. Paddy Breathnach) i Jordanii (“Theeb,” reż. Naji Abu Nowar).

Spośród tych dziewięciu produkcji wyłonionych zostanie następnie pięć, które otrzymają nominacje do złotej statuetki w kategorii obraz nieanglojęzyczny.

Lista nominowanych do Oscarów w poszczególnych kategoriach – w 88. edycji konkursu o nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej – ogłoszona będzie 14 stycznia.

Gala Oscarów, podczas której spośród nominowanych wyłonieni zostaną laureaci, odbędzie się 28 lutego w Los Angeles.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116554999 views

REKLAMA

REKLAMA

2116555200 views

REKLAMA

REKLAMA

2118351572 views

REKLAMA

2116555311 views

REKLAMA

2116555398 views

REKLAMA

2116555489 views