REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKultura i RozrywkaWystawy w Muzeum Fielda

Wystawy w Muzeum Fielda

-

Field Museum zapowiada na luty otwarcie dwóch nowych wystaw:

 

REKLAMA

• Opening the Vaults: Mummies. Bezprecedensowa ekspozycja obejmuje ponad dwadzieścia zmumifikowanych szczątków z Egiptu i Peru, łącznie z kompletnymi zwłokami ludzkimi i zwierzęcymi oraz ludzkimi czaszkami. Eksponaty pochodzą ze zbiorów własnych muzeum. Są wśród nich mumie, które nie były pokazywane od czasu Światowej Wystawy Kolumbijskiej w 1893 roku. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć ich szczegółowe skany, ujawniające proces mumifikacji oraz ślady poważnych chorób i urazów. Obok mumii zostaną pokazane: biżuteria i daniny składane do grobu razem ze zmarłymi.

 

Zwiedzający dowiedzą się, jak najnowsza technologia pomogła w odsłanianu sekretów najstarszych muzealnych mumii.

 

Od 17 lutego do 22 kwietnia.

 

Potrzebny All-Access Pass: $29 dorośli, $24 seniorzy, uczniowie i studenci z legitymacją, $20 dzieci 3–11 lat.

 

• Genghis Khan. Kim był Czyngis Chan – okrutnym wojownikiem, czy podziwianym mężem stanu? Zagadkowa postać jednego z największych przywódców w historii i najbardziej niezrozumianych zdobywców. Wystawa ukazuje świat podbojów, dyplomacji, innowacji i zniszczenia. Złota biżuteria, skarby z grobowców, jedwabne szaty i przedmioty związane z religią ilustrują istotę ogromnego imperium Czyngis Chana, tajemnicę otaczającą jego śmierć i pochówek oraz trwałość jego dziedzictwa.

 

Od 24 lutego do 3 września.

 

All-Access Pass.


W dalszym ciągu można oglądać:

• Natural Wonders: A Roman Mosaic from Lod, Israel. Odkryta w 1996 roku w miejscowości Lod jest jedną z największych i najlepiej zakonserwowanych mozaik na świecie. Tworząca posadzkę o powierzchni ponad 300 stóp kwadratowych, została utworzona przez Rzymian w III wieku p.n.e. Ukazuje egzotyczne zwierzęta, ryby i statki Morza Śródziemnego.

 

Do 22 kwietnia.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Blood/Stones: Burmese Rubies. Fotograf Christian Holst pokazuje, jak światowe zapotrzebowanie na rubiny, jadeity i inne bogactwa naturalne odizolowanej od świata Birmy wpływa na życie jej mieszkańców.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

Do 13 maja.

 

• Traditions Retold: Mexican Nativity Scenes. Tworzenie nacimientos (szopek bożonarodzeniowych) przez ludowych artystów meksykańskich i wzbogacanie ich elementami nowoczesności.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

Przedłużona do 31 sierpnia.

 

• The Romance of Ants. Dr Corrie Moreau z Muzeum Fielda pokazuje fascynujące życie mrówek, m.in. przez fotografie, ilustracje typu komiksowego i kolonię żywych owadów.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

Przedłużona do 30 września.

 

Stałe wystawy:

• Underground Adventure. Poznawanie świata pod naszymi stopami – spotkanie twarzą w twarz z “animatronicznymi” stworzeniami, jak pająki, raki czy skorki, poznawanie ich znaczenia dla codziennego życia.

 

All-Access Pass.

 

• Abbott Hall of Conservation Restoring Earth. Zwiedzający mogą dowiedzieć się, jak chicagowskie muzeum przyczynia się do odtwarzania i ochrony środowiska naturalnego regionu Chicago oraz poznać możliwości zaangażowania się w tę działalność. Oglądanie wystawy jest też podróżą do głębi peruwiańskich lasów i poznawanie rzadkich skarbów przyrody.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Hall of Jades – ponad 500 eksponatów ukazuje historię i znaczenie minerałów z grupy jadeitów (jades), od grobów neolitycznych, przez epokę brązu i dynastie chińskich władców, aż do początków XX wieku, ich wykorzystanie jako materiału w rzeźbie i biżuterii.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Evolving Planet – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Ziemi; ewolucja form życia, trwająca 4 miliardy lat – od organizmów jednokomórkowych do człowieka.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• The Ancient Americas – ponad 2,200 eksponatów ilustruje historię kultur amerykańskich – od najwcześniejszych łowców mamutów sprzed 13,000 lat, do imperiów Azteków i Inków.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Grainger Hall of Gems. Ponad 700 klejnotów i biżuterii – starożytnej i współczesnej.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Inside Ancient Egypt – dwie oryginalne komory grobowca egipskiego arystokraty, wypełnione autentycznymi rzeźbami i współczesnymi replikami.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Crown Family PlayLab – uczący dzieci przez zabawę stały dział muzeum. Wykopywanie szkieletu dinozaura, mielenie kukurydzy w pueblo, chodzenie po muzeum w zwierzęcym przebraniu i inne atrakcje.

 

Zamknięta we wtorki i środy.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

•     •     •

 

Muzeum Fielda znajduje się na Chicago Museum Campus, 1400 S. Lake Shore Dr. Jest czynne codziennie od godz. 9 rano do 5 po południu.

 

Wstęp $15, uczniowie i studenci z legitymacją oraz seniorzy od 65 lat – $13, dzieci od 3 do 11 lat – $10.

 

Parking w obrębie Museum Campus kosztuje $16.00 za pierwsze 4 godziny, potem $19.

 

Inf.: tel. (312) 922-9410 lub www.fieldmuseum.org.

Oprac.: K. Cygielska

REKLAMA

2116526304 views

REKLAMA

REKLAMA

2116526505 views

REKLAMA

REKLAMA

2118322878 views

REKLAMA

2116526618 views

REKLAMA

2116526705 views

REKLAMA

2116526796 views