REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura i Rozrywka Wystawy w Muzeum Fielda

Wystawy w Muzeum Fielda

-

Field Museum zawiadamia o otwarciu nowej stałej wystawy, Abbott Hall of Conservation Restoring Earth. Zwiedzający mogą dowiedzieć się, jak chicagowskie muzeum przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Oglądanie wystawy jest podróżą do głębi peruwiańskich lasów i poznawanie rzadkich i niezwykłych żywych skarbów przyrody. Można też zobaczyć, jak naukowcy i ochotnicy Muzeum Fielda odtwarzają oryginalne środowisko regionu Chicago, a także poznać możliwości zaangażowania się w tę działalność.

 

REKLAMA

Bez dodatkowej opłaty.

 

Niedługo zostaną zamknięte:

 

• Chocolate Around the World. Wznowienie popularnej wystawy, angażującej wszystkie zmysły i ukazującej związki między kulturą na całym świecie a tym skarbem z dżungli.

 

Do 8 stycznia 2012.

 

Potrzebny All-Access Pass: $29 dorośli, $24 seniorzy, uczniowie i studenci z legitymacją, $20 dzieci 3–11 lat.

 

• Whales: Giants of the Deep. Wystawa pokazuje zadziwiający świat wielorybów poprzez unikalne połączenie nauki i ciekawych opowieści.Można posłuchać “śpiewu” wieloryba i tradycyjnych legend Południowego Pacyfiku, obejrzeć olbrzymie szkielety wielorybów i piękne przedmioty wyrabiane z ich kości, dotknąć zęba wieloryba i wirtualnie zanurkować w oceanie, polując na olbrzymią ośmiornicę.

 

Do 16 stycznia 2012.

 

All-Access Pass.

 

W dalszym ciągu można oglądać:

 

• The Romance of Ants. Dr Corrie Moreau z Muzeum Fielda pokazuje fascynujące życie mrówek, m.in. przez fotografie, ilustracje typu komiksowego i kolonię żywych owadów.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

Przedłużona do wiosny 2012.

 

• Traditions Retold: Mexican Nativity Scenes. Tworzenie nacimientos (szopek bożonarodzeniowych) przez ludowych artystów meksykańskich i wzbogacanie ich elementami nowoczesności.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

Do grudnia 2012.

 

• Natural Wonders: A Roman Mosaic from Lod, Israel. Odkryta w 1996 roku w miejscowości Lod jest jedną z największych i najlepiej zakonserwowanych mozaik na świecie. Tworząca posadzkę o powierzchni ponad 300 stóp kwadratowych, została utworzona przez Rzymian w III wieku p.n.e. Ukazuje egzotyczne zwierzęta, ryby i statki Morza Śródziemnego.

 

Do 22 kwietnia.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

3D Cinema:

• Waking the T. rex 3D: The Story of Sue. Trójwymiarowy film o tym, co naukowcy wiedzą o życiu olbrzymiego dinozaura – od maleństwa świeżo wyklutego z jaja do siedmiotonowej bestii. Historia jej znalezienia na Badlands w Południowej Dakocie.

 

All-Access Pass.

 

Stałe wystawy:

• Underground Adventure. Poznawanie świata pod naszymi stopami – spotkanie twarzą w twarz z “animatronicznymi” stworzeniami, jak pająki, raki czy skorki, poznawanie ich znaczenia dla codziennego życia.

 

All-Access Pass.

 

• Hall of Jades – ponad 500 eksponatów ukazuje historię i znaczenie minerałów z grupy jadeitów (jades), od grobów neolitycznych, przez epokę brązu i dynastie chińskich władców, aż do początków XX wieku, ich wykorzystanie jako materiału w rzeźbie i biżuterii.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Evolving Planet – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Ziemi; ewolucja form życia, trwająca 4 miliardy lat – od organizmów jednokomórkowych do człowieka.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• The Ancient Americas – ponad 2,200 eksponatów ilustruje historię kultur amerykańskich – od najwcześniejszych łowców mamutów sprzed 13,000 lat, do imperiów Azteków i Inków.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Grainger Hall of Gems. Ponad 700 klejnotów i biżuterii – starożytnej i współczesnej.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Inside Ancient Egypt – dwie oryginalne komory grobowca egipskiego arystokraty, wypełnione autentycznymi rzeźbami i współczesnymi replikami. Sekrety mumifikacji zwłok.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

• Crown Family PlayLab – uczący dzieci przez zabawę stały dział muzeum. Wykopywanie szkieletu dinozaura, mielenie kukurydzy w pueblo, chodzenie po muzeum w zwierzęcym przebraniu i inne atrakcje.

 

Zamknięta we wtorki i środy.

 

Bez dodatkowej opłaty.

 

•     •     •

 

Muzeum Fielda znajduje się na Chicago Museum Campus, 1400 S. Lake Shore Dr. Jest czynne codziennie od godz. 9 rano do 5 po południu.

 

Wstęp $15, uczniowie i studenci z legitymacją oraz seniorzy od 65 lat – $13, dzieci od 3 do 11 lat – $10.

 

Parking w obrębie Museum Campus kosztuje $16.00 za pierwsze 4 godziny, potem $19.

 

Inf.: tel. (312) 922-9410 lub www.fieldmuseum.org.

 

/Kc

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks