REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura i Rozrywka Wystawy w Centrum Kulturalnym

Wystawy w Centrum Kulturalnym

-

W Chicagowskim Centrum Kulturalnym (CCC) wkrótce zostaną zamknięte wystawy:

 

REKLAMA

• Driven: New Trucks by John Himmelfarb. Malarz i grafik chicagowski dodaje do swojego warsztatu artystycznego rzeźbę, przedstawiając ciężarówki w całym wachlarzu materiałów, technik i stylów.

 

Michigan Avenue Galleries, do 25 września.

 

• Steve Reber: Sculptures. Rzeźbiarz stosuje funkcjonalne, prefabrykowane materiały – jak sklejka, laminat plastikowy czy płyta dekoracyjna – oraz różne rozpoznawalne przedmioty, ujawniając ich potencjał rzeźbiarski i pomagając nam w nowym spojrzeniu na nasze codzienne otoczenie.

 

Michigan Avenue Galle-ries, do 2 października.

 

• Michel Dinges: Artifacts from the Recent Present. Centralnym punktem wystawy jest “łódź ratunkowa”, wykonana z plastikowej okładziny (siding) z wygrawerowanymi obrazami i tekstami na temat pracy, konsumeryzmu i środowiska. Dinges bazuje na XVIII-wiecznej marynarskiej tradycji grawerowania na  kościach i zębach wielorybów (scrimshaw), poszerzając zakres materiałów o zepsute komputery typu laptop.

 

Michigan Avenue Galle-ries, do 2 października.

 

Nowe wystawy:

 

• Write Now: Artists and Letterforms. Od kiedy istnieją alfabety, kształty liter inspirują artystów. Wystawa pokazuje prace ponad 40 współczesnych plastyków, którzy używają liter i tekstu w malarstwie, grafice, rzeźbie i wideo. Są to artyści przeważnie, ale nie tylko, chicagowscy.

 

Chicago Rooms, od 30 września do 29 kwietnia 2012.

 

• Art Fox: Walls. Fotografie Arta Foxa przedstawiają ściany i mury. Ten znany na całym świecie element budowli jest dla Foxa czymś więcej niż ścianą lub murem. Jego fotografie mówią o tym, kogo ściany zamykają lub nie wpuszczają, o ludziach, którzy je wznoszą, zdobią, szpecą lub niszczą. Praktykujący lekarz, publikujący prace naukowe i poezję, Fox zaczął wywoływać zdjęcia w domowej ciemni w latach 1970., obecnie fotografuje aparatem cyfrowym. 

 

Michigan Avenue Galleries, od 1 października do 21 grudnia.

 

• Terence Hannum: Amidst Our Throng. Obrazy, rysunki, instalacje audio i wideo Hannuma wykorzystują obrazy, dźwięki i rytuały świata muzyki undergroundu dla pokazania nietrwałości tej subkultury i zbiorowych przeżyć jej uczestników. 

 

Michigan Avenue Galleries, od 8 października do 28 grudnia.

 

W czwartek 13 października o godz. 6 wiecz. w Randolph Café – spotkanie z artystą i performance.

 

• Antonia Contro: Ex Libris. Contro ukazuje naturę wiedzy, sposób jej przekazywania i znaczenie słowa “wiedzieć”. Jej zainteresowanie związkiem między zwykłym przekazywaniem wiedzy a intuicyjnym, czasem podświadomym procesem konstruowania prawdy prowadzi do budowania rytmu między tym, co wiemy, a tym, co tylko wyczuwamy.

 

Michigan Avenue Galleries, od 8 października do 28 grudnia.

 

• Garden Party: Project Onward at Millennium Park. Program wspierający twórczy rozwój artystów niepełnosprawnych. Spędzili oni lato tworząc pod wielkim namiotem i szukając inspiracji w ogrodach Parku Milenijnego. Wystawa zawiera ich obrazy, rysunki i prace w technikach mieszanych, przedstawiające park w letnim rozkwicie.

 

Project Onward Gallery, do 2 listopada.

 

• Chicago Landmarks Before the Lens. Miejskie zabytki, jak zobaczyli je przez swoje obiektywy: Richard Nickel, Barbara Crane, Bob Thall i Stephen Beal.

 

Ekspozycja stała, Land-mark Chicago Gallery.

 

•      •      •

 

Chicago Cultural Center, 78 E. Washington St., jest otwarte dla publiczności od poniedziałku do czwartku od 8 rano do 7 wieczorem, w piątki od 8 do 6, w soboty od 9 do 6 i w niedziele od 10 do 6. Nieczynne w dni świąteczne.

 

Wstęp wolny.

 

Bliższe informacje przez telefon: (312) 744-6630 i na www.ExploreChicago.org.

Opr.: K. Cygielska

 

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks