REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura i Rozrywka Polacy w United Solo

Polacy w United Solo

-

W Nowym Jorku dobiega końca druga edycja United Solo, największego na świecie festiwalu teatrów jednego aktora.

 

REKLAMA

Założycielem i dyrektorem United Solo jest polski aktor, reżyser, pisarz, poeta i nauczyciel akademicki Omar Sangare.

 

Festiwal trwający pięć tygodni – od 20 października do 20 listopada – na scenie znanego Theatre ROW prezentuje w tym roku siedemdziesiąt siedem spektakli z USA, Polski, Irlandii, Botswany, Izraela, Austrii, Argentyny, Bułgarii, Serbii i Kanady.

 

Z Polski przyjechali z przedstawieniami: “Mozart’s Sister” – Sylvia Milo, “Patty Diphusa” – Ewa Kasprzyk, “Hourglass (Klepsydra)” – Monika Wachowicz, “Diva” – Wioleta Komar, “Ojciec Bóg / Heavenly Father” – Marcin Perchuć, “Homo Homini” – Marcin Steczkowski, “Wonder Bread” – Danusia Trevino.

 

Omar Sangare uzyskał doktorat w warszawskiej Akademii Teatralnej, gdzie studiował pod kierunkiem Andrzeja Wajdy. Za swój monodram “Prawdziwy krytyk teatralny” zdobył nagrody m.in. na International Fringe Festival w Nowym Jorku i na San Francisco Fringe Festival. Wydał kilka tomików poezji i zbiorów opowiadań.Prowadził klasy mistrzowskie m.in. na festiwalu teatralnym w Edynburgu. W 2007 r. zorganizował Dialogue ONE Theatre Festival w Williamstheatre. Obecnie jest wykładowcą na Wydziale Teatralnym Williams College.

 

Prasowym przedstawicielem (communications representative) festiwalu jest Marcin Lipiński, absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował również filologię niemiecką na Uniwersytecie Wiedeńskim.

/Kc

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks