REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura i Rozrywka Magiczne polskie święta

Magiczne polskie święta

-

Z czym kojarzą nam się polskie święta Bożego Narodzenia? Każdy z nas, dorosłych, mógłby wyliczać bez końca. Jedno jest pewne: we wspomnieniach małych i dużych dzieci wszystko, co towarzyszy Narodzinom Dzieciątka, ma siłę głębokiego przeżycia, o jakie trudno w pośpiechu dzisiejszego dnia. Dlatego im dłużej żyjemy, tym bardziej doceniamy niezwykły nastrój polskiego Bożego Narodzenia, tym więcej czerpiemy siły i radości – choćby tylko ze wspomnień, bo te nigdy nie tracą wyrazistości ani smaku, ani zapachu.

 

REKLAMA

Skoro nie da się cofnąć czasu, ani nie dane nam lecieć na święta do Polski, musimy zrobić wszystko, aby przeżyć te najważniejsze w całym roku dni równie wspaniale tu – w Chicago, a przede wszystkim, aby umożliwić naszym dzieciom przeżycia równie piękne jak nasze. Nie wystarczy suto zastawiony wigilijny stół ani nowiutki i-Pod pod choinką. Aby jak najwięcej opowiedzieć dzieciom o polskich świętach, aby dopowiedzieć to, czego nie uda się przekazać najbardziej gorliwym rodzicom, aby nastrój świąt zapanował w naszych umysłach i sercach na wiele grudniowych dni, zapraszamy wszystkich do sali koncertowej na “Magiczne święta”.

 

Dla nich właśnie powstaje wielkie widowisko muzyczno-teatralno-taneczne. Będzie to pełna radości i wzruszeń opowieść o pierwszej gwiazdce, Wigilii i opłatku, o szopce, choince i kolędzie, o kolędnikach, dzwoneczkach, zimie, kuligu i… trudno wyliczyć wszystko, bo bogactwo polskich świąt nie ma sobie równych, a poza tym nie byłoby niespodzianek.

 

Wykonawcami będą dorośli artyści oraz mali aktorzy, muzycy i tancerze.

 

Pomysł powstał w Zarządzie Fundacji Kopernikowskiej, po czym zaproszono do współpracy trzy rezydujące w Centrum Kopernikowskim organizacje artystyczne: Zespół Pieśni i Tańca “Polonia” Anny Krysińskiej, Warsztaty Teatralne “Little Stars” Agaty Paleczny oraz kierowaną przez Barbarę Bilsztę i Wojciecha Niewrzoła Akademię Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra.

 

Od wielu tygodni trwają próby, przygotowywane są barwne kostiumy dla ponad 100 wykonawców, powstają dekoracje. Panuje powszechny entuzjazm, ale i ogromna dyscyplina – wiele godzin pracy i wysiłku na pewno da wspaniałe efekty.

 

Koncertowi towarzyszyć będzie świąteczny jarmark – na stoiskach rozstawionych w nowych pomieszczeniach wystawowych “Kopernikusa” można będzie nabyć prezenty: książki, płyty, wyroby rzemiosła, ozdoby choinkowe, świąteczne przysmaki i gadżety.

 

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie sklepy i firmy, które mają ciekawe świąteczne oferty. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z biurem Fundacji.

 

Inf.: tel. (773) 957-7777. Po więcej informacji zapraszamy na strony internetowe: copernicusfdn.com, warsztatyteatralne.com, pasochicago.org, poloniaensemble.com.


Barbara Bilszta

REKLAMA

Poprzedni artykułMagicznie i świątecznie
Następny artykułObrazy Georgesa Mazilu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks