REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kultura i Rozrywka Kwietniowe wycieczki w Chicago

Kwietniowe wycieczki w Chicago

-

 W ramach miejskiego programu sobotnich wycieczek Chicago Neighborhood Tours w kwietniu można wybrać się na kilka różnych tras. 


REKLAMA

• 10 kwietnia: Polish Chicago. Początek w kościele św. Jana Kantego o wspaniałej, romańsko-barokowej architekturze. Ulica Milwaukee i “polski trójkąt”, przerwa na lunch, a następnie zwiedzanie i dyskusja w Muzeum Polskim w Ameryce.  Koszt $50 i $45 (zniżka dla seniorów, studentów i dzieci 8–18 lat), w tym lunch. 

 

• 10 kwietnia: The White City. Białym Miastem na-zwano teren Światowej Wystawy Kolumbijskiej 1893 roku, która przyciągnęła 27 milionów zwiedzających. Uczestnicy wycieczki obejrzą na slajdach w Chicagowskim Centrum Kulturalnym setki budynków wystawy, posąg Republiki i inne oryginalne miejsca. Po lunchu przejazd do Muzeum Historii Chicago, gdzie znajduje się pociąg, którym dojeżdżano na wystawę. $50 i $45, w tym lunch. 

 

• 17 kwietnia: Jefferson Park, Portage Park and Six Corners. Spokojne mieszkalne ulice dzielnic Jefferson Park i Portage Park otaczają ruchliwe centrum biznesowe Six Corners. W Portage Theater dyskusja nad jego renowacją, wnętrzami w stylu beaux-arts z lat 1920 oraz publicznością teraz i dziś. Zwiedzanie kościoła Our Lady of Victory w stylu hiszpańskiego odrodzenia, kina Gateway Theater i Jefferson Park Masonic Temple. $30 i $25. 

 

• 17 kwietnia: Taste of the Neighborhoods – “kulinarne safari” po dwóch etnicznych restauracjach, serwujących próbki swoich smakołyków, łącznie z deserem. Porównania, rozmowy o egzotycznych składnikach, przepisach i kulturach. Zestaw restauracji zmienia się co dwa miesiące. Restauracje wybierane są trzy tygodnie przed wycieczką. $50 i $45.

 

• 24 kwietnia: Hyde Park and Kenwood. Tu spotykają się piękne widoki nad jeziorem, architektura, historia i Nagroda Nobla. Charakterystyczne domy Kenwood, w tym rezydencja prezydenta Obamy, kościół św. Tomasza Apostoła w stylu art deco, dzieło architekta Barry’ego Byrne, starożytne eksponaty z Persji, Iraku i Egiptu w słynnym Oriental Institute Museum, kaplica Rockefellerów na kampusie Uniwersytetu Chicago i Osaka Garden na Wooded Island w Parku Jacksona. $30 i $25.

 

•       •       •


Autokary odjeżdżają sprzed Chicago Cultural Center, 77 E. Randolph St., przy Michigan Ave. Zbiórka o godz. 9:30, odjazd o 10 rano, powrót o 2:30 po południu.

 

Dużo chodzenia – konieczne wygodne buty.

 

Wycieczki nie są polecane dla dzieci poniżej 8 lat.

 

•       •       •

 

Informacje i rezerwacje: tel. (312) 742-1190 lub przez www.ChicagoNeighborhoodTours.com.                      

 

/Kc             

 

REKLAMA

Poprzedni artykułWeekend w AGK
Następny artykułWiceprezydent Biden z wizytą w Illinois

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks