REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKultura i Rozrywka "Jump" ma dziesięć lat

„Jump” ma dziesięć lat

-

Stało się już tradycją, że Studio Form Artystycznych „Jump” dwa razy w roku zaprasza swoją publiczność do Triton College na widowisko taneczno-muzyczne. Jedno z nich odbywa się zimą i taki też ma charakter – wiele w nim kolęd i tańców o tematyce dotyczącej zimy.

Drugi pokaz ma charakter wiosenno-letni i prezentowany jest na zakończenie roku szkolnego. Oba programy zazwyczaj dedykowane są rodzicom.
W tym roku „Jump” obchodzi swój jubileusz 10-lecia i z tej okazji przygotowuje coś specjalnego i niepowtarzalnego. Wykonawcy z zespołu kierowanego przez Ewę i Wacka Barnaków zaprezentują najpiękniejsze muzyczne i taneczne motywy z różnych spektakli, które na przestrzeni lat podbijały serca nie tylko chicagowskiej publiczności. Wiele utworów „Jumpu” gościło w programach radiowych, często plasując się na czołowych miejscach list przebojów.

W widowisku „The Best of 'Jump’” zaprezentują się kolejno wszystkie grupy Studia Form Artystycznych: Mini Jump, Jumpusie, Jumperki, Jump Girls, Junior Jump, Jump Boys oraz najbardziej znana ze swych licznych występów – Grupa Baletowa Jump. To przede wszystkim dziewczęta z tego zespołu tworzą długoletnią historię grupy, bo od nich, przed dziesięcioma laty w Polskiej Katolickiej Szkole im. św. Ferdynanda, wszystko się zaczęło.

Przez szeregi tej formacji przewinęło się wielu młodych wykonawców, dziewcząt i chłopców, z których spora grupa do dziś kontynuuje karierę artystyczną.

Wielu z nich specjalnie w tym dniu powróci na scenę, by przypomnieć największe przeboje „Jumpu”. Będą więc np. „Tajemniczy raperzy”, czyli Grzegorz Gomułka i Bartłomiej Krupiński. Obaj zostali zapamiętani ze swojego głośnego przeboju „Taki teatr”, pochodzącego ze spektaklu „Ziarenko moralności”, wystawianego kilkakrotnie – w tym między innymi na deskach Copernicus Center. Oni również zatańczą popisowy break dance. Udział w programie zapowiedział również Krzysiek Wnuk – najlepszy solista break dance w historii „Jumpu”.

Chęć wzięcia udziału w jubileuszu wyraziły również tancerki, które zakończyły wcześniej karierę w zespole. Teraz chcą – może już po raz ostatni – zatańczyć ze swoimi koleżankami i przeżyć to, czym żyły przez długie lata, a co pozostało im, jak same mówią, w sercach na zawsze.

Nie zabraknie również największych i najbardziej popularnych hitów „Jumpu”, pochodzących ze spektaklu „Za drzwiami wyobraźni”, m.in. optymistyczny i zarazem pełen dynamiki utwór „Obudź się!”, wyśpiewany przez Szymona Klimczuka. Szymon również pojawi się kilkakrotnie na scenie w czasie tego wieczoru.
„Jump” zaprosił też do programu dziewczęta biorące udział w wyborach Miss „Szikagowianki”, które gracji, tańca i obycia scenicznego uczyły się właśnie w Studiu „Jump”. Urodziwe „misski” razem z tancerkami Studia (nie mniej urodziwymi!) wzięły udział w czasie wyborów w trzech dużych obrazach, z których jeden przypomną w widowisku jubileuszowym. Podczas programu przeniosą widownię do Francji, gdyż scena będzie się rozgrywać na paryskim bulwarze. Powieje więc wielkim światem i elegancją!

Wszystkie grupy „Jumpu” zaprezentują się w zróżnicowanym pod względem charakteru, tempa i nastroju programie, wzbogaconym o efekty świetlne i wizualne. Nie zabraknie pięknych, kolorowych kostiumów i oryginalnej scenografii.

Będą też utwory premierowe, które, mamy nadzieję, zachwycą publiczność pomysłowością, energią i melodyjnością.

Widowisko odbędzie się 8 czerwca o godz. 6 wieczorem w Triton College, budynek Robert Collins Center, przy 2000 Fifth Avenue.

Bilety w cenie $14 będą do nabycia w kasie przed koncertem, oraz w księgarni Quo Vadis, a bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (773) 625-3252 lub na stronie www.dancestudiojump.com.
Bożena Brogan-Kubiczek

REKLAMA

REKLAMA

2107726006 views

REKLAMA

REKLAMA

2107726238 views

REKLAMA

2109522629 views

REKLAMA

2107726379 views

REKLAMA

2107726478 views

REKLAMA

2107726586 views