REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKultura i RozrywkaAkcja publikowania prywatnych zdjęć z Pendereckim, by upamiętnić Mistrza

Akcja publikowania prywatnych zdjęć z Pendereckim, by upamiętnić Mistrza

-

Akcję publikowania prywatnych zdjęć ze zmarłym w niedzielę wybitnym kompozytorem Krzysztofem Pendereckim zapoczątkował właśnie jego siostrzeniec, reżyser i redaktor naczelny portalu Orfeo Krzysztof Korwin-Piotrowski.

„Zwracam się do Was nie tylko jako redaktor, ale także jako siostrzeniec Krzysztofa Pendereckiego i w imieniu pogrążonej w bólu rodziny zapraszam do publikowania Państwa wspomnień związanych z Mistrzem Krzysztofem Pendereckim i wysyłania nam zdjęć z Kompozytorem ze zgodą na bezpłatną publikację oraz wykorzystanie Państwa wizerunku” – napisał Korwin-Piotrowski.

REKLAMA

„Ocalmy w ten sposób wspaniałą historię spotkań z jednym z najsławniejszych Polaków” – dodał, podkreślając, że gdyby nie trwająca epidemia, pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie stałby się zapewne narodową manifestacją. Sam opublikował m.in. zdjęcie z własnego wesela, przedstawiające zamyślonego kompozytora, siedzącego na ławce w otoczeniu dzieci z rodziny.

Zdjęcia można przesyłać na adres: piotrowski.korwin@orfeo.org.pl lub publikować bezpośrednio na stronie Orfeo.com.pl na Facebooku. Wspomnienia można wpisywać jako komentarze pod tekstem lub wysyłać mailem.

Krzysztof Penderecki zmarł w niedzielę po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 86 lat. Za swą twórczość honorowany był wysokimi odznaczeniami krajowymi i zagranicznymi; pięciokrotny laureat nagrody Grammy, doktor honoris causa kilkudziesięciu uniwersytetów, członek honorowy najważniejszych akademii artystycznych i naukowych, a także honorowy profesor wielu prestiżowych uczelni artystycznych.

Jak podano w poniedziałek, prochy kompozytora zostaną złożone w krypcie Panteonu Narodowego w Krakowie, ale zanim to nastąpi, urna tymczasowo znajdzie się w krypcie bazyliki św. Floriana. Pożegnanie kompozytora po ustaniu epidemii ma mieć charakter państwowy. Msza żałobna w intencji zmarłego kompozytora odbędzie się w najbliższych dniach. Z uwagi na pandemię COVID-19 będzie miała charakter zamknięty. (PAP)

REKLAMA

2109433300 views

REKLAMA

2109433533 views

REKLAMA

REKLAMA

2111229924 views

REKLAMA

2109433674 views

REKLAMA

2109433773 views

REKLAMA

2109433881 views