REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Ekipa FBI przesłuchuje w Dagestanie rodziców braci Carnajewów

Ekipa FBI przesłuchuje w Dagestanie rodziców braci Carnajewów

-

W Dagestanie śledczy FBI rozpoczęli przesłuchania rodziców braci Carnajewów, podejrzanych o zamach w Bostonie. W USA krewni Carnajewów obwiniają znajomego rodziny, radykalnego islamistę, o indoktrynowanie starszego z braci, Tamerlana.

Bracia Carnajew fot.: FBI
Bracia Carnajew fot.: FBI

REKLAMA

Ekipa FBI przesłuchuje w stolicy Dagestanu, Machaczkale, Zubejdat Carnajewą, matkę braci podejrzanych o zorganizowanie ataku – Tamerlana, zabitego w obławie policyjnej, i Dżochara, który ciężko ranny został pojmany przez oddziały specjalne. Według oficera lokalnej policji, który rozmawiał z AFP, śledczy FBI przez całą noc z wtorku na środę przesłuchiwali Carnajewą w siedzibie tamtejszej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). AP podaje, że ojciec zamachowców, Anzor, nie stawił się na przesłuchanie, ponieważ był chory.

Jak podaje telewizja ABC, matka braci Carnajewów powiedziała jej dziennikarzom, że to ona zachęciła Tamerlana w 2008 roku do poddania się rygorom islamu, była bowiem zmartwiona jego skłonnością do picia i uganiania się za kobietami.

“Rodzice Carnajewów udadzą się do USA, aby przywieźć stamtąd ciało Tamerlana” – poinformował AFP inny przedstawiciel lokalnej policji. Według rosyjskich mediów są oni gotowi polecieć do USA już w czwartek.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks