REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna koronawirus UNWTO: z powodu koronawirusa globalna turystyka poniosła straty w wysokości 460 mld...

UNWTO: z powodu koronawirusa globalna turystyka poniosła straty w wysokości 460 mld dolarów

-

460 mld dolarów wyniosły straty w światowej turystyce w pierwszym półroczu 2020 r., wywołane pandemią koronawirusa – podała we wtorek Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO). “Jest to sektor, z którego utrzymują się miliony ludzi” – alarmował sekretarz generalny organizacji Zurab Pololikaszwili.

UNWTO wyliczyła, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku liczba turystów zagranicznych na całym świecie zmniejszyła się o 65 proc. Spowodowało to straty pięć razy większe od tych, jakie poniosła globalna turystyka w czasie światowego kryzysu w 2009 roku.Według Organizacji zainteresowanie międzynarodowymi podróżami w sierpniu może sugerować, że w całym 2020 roku liczba zagranicznych turystów zmniejszy się o 70 proc. w porównaniu z poprzednimi latami.

“Powrót do poziomu z 2019 r. pod względem podróży zagranicznych turystów zajmie od dwóch do czterech lat” – szacuje ta mająca swoją siedzibę w Madrycie agenda ONZ.

REKLAMA

Na początku maja UNWTO przewidziało spadek liczby turystów zagranicznych o 60 do 80 proc. na rok 2020, ze stratami, które mogą wynieść łącznie od 910 mld do 1,2 bln dolarów. Agencja obawia się także, że “zagrożonych jest 100-120 mln miejsc pracy w turystyce”. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks