REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna koronawirus Pierwszy zgon na Covid-19 o 20 dni wcześniej niż uważano

Pierwszy zgon na Covid-19 o 20 dni wcześniej niż uważano

-

Już 6 lutego zmarła w Stanach Zjednoczonych pierwsza osoba zakażona koronawirusem – poinformowały w środę władze powiatu Santa Clara w Kalifornii. Do tej pory uznawano, że pierwszy zgon spowodowany Covid-19 w USA miał miejsce 20 dni później.

Pierwsza ofiara śmiertelna Covid-19 zmarła w domu, w czasie gdy testy na koronawirusa nie były powszechne i nie ogłoszono jeszcze pandemii.

REKLAMA

To jedna z trzech osób, które pośmiertnie włączono do bilansu ofiar koronawirusa w powiecie. Dwie kolejne ofiary Covid-19 również zmarły w domu – 17 lutego i 6 marca. Władze Santa Clary zapowiadają dalsze dochodzenia i podejrzewają, że bilans zostanie jeszcze powiększony o inne przypadki sprzed tygodni.

Doniesienia z Kalifornii dowodzą, że racje mają medyczni eksperci, utrzymujący, iż trudne lub nawet niemożliwe jest przedstawianie statystyk dotyczących aktualnego zasięgu epidemii – pisze portal radia NPR.

Do tej pory uważało się, że pierwszy zgon spowodowany koronawirusem miał miejsce 26 lutego w powiecie King w stanie Waszyngton, epicentrum epidemii w jej pierwszych tygodniach w USA.

Przypadek Santa Clary to nie pierwszy raz, gdy rewidowany jest bilans ofiar śmiertelnych epidemii. 14 kwietnia władze Nowego Jorku włączyły do bilansu ponad 3,7 tys. zgonów od 11 marca. To chorzy, którzy zmarli bez wykonanego testu, więc nie wliczano ich automatycznie do koronawirusowych statystyk.

Na skutek epidemii w USA śmierć poniosło już ponad 45 tys. osób. Wykryto około 840 tys. przypadków Covid-19.

W Stanach Zjednoczonych na koronawirusa zmarły już 46 583 osoby. W ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł o 1738 – wynika z środowych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Poprzedniej doby przyrost zgonów był większy – wynosił 2751.

W całych Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto ok. 16 tys. przypadków SARS-CoV-2. W poprzednim dziennym bilansie odnotowano przyrost o ok. 40 tys.

Łącznie w USA zdiagnozowano już ok. 840 tys. przypadki zakażenia koronawirusem na blisko 4,5 mln przeprowadzonych testów.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks