REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównakoronawirusMedia: Chiny jako pierwszy kraj dopuściły do użycia szczepionkę przeciw Covid-19 w...

Media: Chiny jako pierwszy kraj dopuściły do użycia szczepionkę przeciw Covid-19 w formie inhalacji

-

Chiny jako pierwszy kraj na świecie wydały zgodę na użycie w warunkach kryzysowych szczepionki przeciw Covid-19 przyjmowanej drogą inhalacji – podały we wtorek media, cytując komunikat producenta specyfiku. Ma on być podawany jako dawka przypominająca.

Według chińskiego portalu Pengpai Xinwen firma CanSino Biologics ogłosiła w niedzielę wieczorem, że władze dopuściły do kryzysowego użycia szczepionkę Ad5-nCov, znaną również pod nazwą Convidecia Air. Firma zaznaczyła, że przed wejściem na rynek preparat wymaga jeszcze dodatkowych zezwoleń.

REKLAMA

Dożylna wersja preparatu, Convidecia, została zatwierdzona do kryzysowego użycia przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i jest już stosowana w Chinach i kilku innych krajach.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że nowy produkt CanSino jest jednym z dwóch prototypów szczepionek inhalacyjnych, które osiągnęły fazę badań klinicznych. Szereg firm na świecie pracuje nad innymi rozwiązaniami, mającymi umożliwić przyjmowanie szczepionek przez nos lub usta – podkreśla stacja CNN.

CanSino twierdzi, że Covidencia Air wywołuje reakcję układu odpornościowego i u osób zaszczepionych już dwiema dawkami innej szczepionki podnosi liczbę przeciwciał w podobnym stopniu jak kolejna dawka dożylna.

Chiny mierzą się obecnie z kilkoma ogniskami zakażeń, a władze obstają przy strategii „zero covid” i dążą do całkowitej eliminacji wirusa. Sięgają przy tym po surowe środki, takie jak lockdowny i masowe badania całych dzielnic, a nawet wielomilionowych metropolii.(PAP)

REKLAMA

2100320484 views

REKLAMA

REKLAMA

2100320717 views

REKLAMA

REKLAMA

2102117109 views

REKLAMA

2100320860 views

REKLAMA

2100320961 views

REKLAMA

2100321071 views