REKLAMA

2126781503 views

REKLAMA

2126781496 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKierowcyZbliża się międzynarodowa kontrola drogowa

Zbliża się międzynarodowa kontrola drogowa

-

O międzynarodowej kontroli drogowej dla kierowców CDL – International Roadcheck, pisaliśmy parę tygodni temu, ale przypominamy, że będzie ona miała miejsce już w nadchodzącym tygodniu, od 5 do 7 czerwca.

Wszystkim tym, którzy zamierzają zignorować tę informację i zlekceważyć zrobienie gruntownego przeglądu ciężarówki i dokumentacji – zarówno swojej, jak i pojazdu, podajemy do wiadomości, że w ubiegłym roku w ramach tej samej akcji przez kolejne 72 godziny przeprowadzono ponad 62 tys. inspekcji. Z tej liczby prawie 20 proc. pojazdów oraz 5 proc. kierowców zostało zawieszonych w czynnościach zawodowych (Out Of Service, OOS).

REKLAMA

Nie chcąc jednak psuć wiosennego nastroju, All About Trucks wyszukało dla was również dobrą wiadomość, która pomoże złagodzić impakt stresujących inspekcji. Sieć postojów ciężarówek Pilot Flying J oferuje darmowe przeglądy ciężarówek do siódmego czerwca. Kontrole przeprowadzane na Pilot Flying J wzorują się na tych, które dokonywane są przez oficerów departamentu transportu podczas inspekcji poziomu 1. Obejmuje ona przegląd stanu ogumienia, wszystkich hamulców, wycieraczek, świateł, układu wydechowego i wiele więcej.

Pamiętaj o zapięciu pasów bezpieczeństwa.

Sprawdź dokumenty – czy nie są zawieszone, przedawnione i czy kategoria prawa jazdy jest adekwatna do prowadzonego pojazdu.

Sprawdź opony i felgi, zwracając szczególną uwagę na pęknięcia, przecieki czy też brakujące śruby lub nakrętki.

Codziennie poddawaj kontroli hamulce, upewnij się, że nie brakuje żadnych części i że żadne nie są obluzowane. Wyłącz silnik i posłuchaj, czy w układzie hamulcowym nie ma przecieków powietrza.

Sprawdź wszystkie światła, zwracając uwagę, czy nie ma przepalonych żarówek i czy są one odpowiedniego koloru.

W tym roku inspektorzy będą zwracali szczególną uwagę na przewinienia związane z godzinami pracy, związane jest to w głównej mierze z nowym prawem, które zmusiło właścicieli ciężarówek do zainstalowania elektronicznych dzienników pokładowych (ELD).

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

 

fot.U.S. Customs and Border Protection/Flickr

REKLAMA

2120984114 views

REKLAMA

REKLAMA

2120984144 views

REKLAMA

REKLAMA

2122780466 views

REKLAMA

2120984157 views

Jagodzianki z kruszonką

Smutek olimpijski

Wychować syna

REKLAMA

2120984167 views

REKLAMA

2120984172 views