REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kierowcy Od 1 kwietnia ELD w każdej ciężarówce

Od 1 kwietnia ELD w każdej ciężarówce

-

Dla większości firm transportowych zakończył się okres przejściowy, który trwał od 18 grudnia do 1 kwietnia 2018 r. Mowa oczywiście o elektronicznych dziennikach pokładowych, czyli ELD – Electronic Logging Device. Od pierwszego kwietnia każdy pojazd komercyjny (który nie jest zwolniony z tego obowiązku) musi mieć na swoim pokładzie ELD.

Przez ostatnie trzy miesiące stróżowie prawa traktowali ten temat raczej po macoszemu, w najgorszym wypadku wypisując ostrzeżenie za brak dziennika pokładowego. Jednak z początkiem kwietnia zakończył się okres ulgowy, a na niesubordynowanych czekają poważniejsze kary.

REKLAMA

Jeżeli podczas kontroli okaże się, że pojazd komercyjny powinien być wyposażony w ELD (lub w poprzedni model AOBRD) a takiego urządzenia nie posiada, to kierowca zostanie zawieszony w czynnościach zawodowych (OOS – Out of Service) na 10 godzin. W przypadku pojazdów komercyjnych przewożących pasażerów okres ten wynosi 8 godzin.

Przewinienie zostanie odnotowane w raporcie z inspekcji, a kierowca może otrzymać również mandat za brak obowiązującego wyposażenia.

Po odbyciu kary – ośmio- bądź dziesięciogodzinnej przerwie w pracy – kierowca może kontynuować podróż do miejsca przeznaczenia, jednakże czas pracy musi być prawidłowo odnotowany w papierowym dzienniku godzin pracy z załączoną kopią raportu z inspekcji z wymienionym przewinieniem.

Jeżeli w drodze do miejsca przeznaczenia kierowca zostałby ponownie zatrzymany, musi okazać wspomniane dokument wraz z mandatem.

Aby zamontować urządzenie ELD, pojazd może powrócić do macierzystego terminalu, bądź miejsca, gdzie to urządzenie zostanie zainstalowane, ale już bez ładunku.

Wszystkie wykroczenia związane z ELD automatycznie wpływają na konto SMS (Safety Measurement System) oraz na program punktów karnych CSA (Compliance, Safety, Accountability) firmy transportowej. Wobec przewoźników nie stosujących się do najnowszych przepisów Federalna Administracja Bezpieczeństwa Przewoźników (Federal Motor Carrier Safety Administration, FMCSA) będzie wyciągała odpowiednie konsekwencje.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

fot.123RF Stock Photos

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks