REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Kierowcy Cukrzyk za kierownicą ciężarówki

Cukrzyk za kierownicą ciężarówki

-

Niewłaściwa dieta, siedzący tryb pracy i ciągły stres to już wystarczające czynniki do tego, abyśmy zaczęli chorować. Taki właśnie styl życia zawładnął większością zawodowych kierowców CDL, a rezultaty są zatrważające. Wystarczy spojrzeć na szeroko dostępne statystyki.

W Stanach Zjednoczonych jest ponad 500 tys. cukrzyków z prawem jazdy CDL. W grupie zawodowej kierowców ciężarówek zapadalność na cukrzycę jest o 50 procent wyższa aniżeli średnia krajowa (dodajmy, iż 87 proc. ma nadciśnienie lub stan poprzedzający nadciśnienie). W wielu przypadkach jest to krytyczny problem, gdyż chorzy z cukrzycą typu 1 (biorący insulinę) nie mogą wykonywać zawodu kierowcy komercyjnego. Prawo i tak zostało złagodzone, gdyż przed rokiem 2003 żaden cukrzyk nie mógł zostać zawodowym kierowcą CDL. Jednak przed szesnastoma laty Federal Motor Carrier Safety Administration (FMCSA) wprowadziła program pod nazwą Diabetes Exemption Program, który pozwalał kierowcom z cukrzycą kontynuować karierę. Muszą oni jednak spełniać określone kryteria. Od 8 listopada 2014 roku, aby kierowca CDL mógł być objęty tym prawem, jego wynik badania A1C (u cukrzyków służącego do kontroli wyrównania glikemii) według FMCSA powinien być w granicach od 7 do 10 procent.

REKLAMA

Zawód kierowcy zawodowego sam w sobie jest ciężki i wymagający wielu wyrzeczeń, więc ciężko sobie nawet wyobrazić, jak będąc w trasie można mierzyć się z taka chorobą jak cukrzyca. Żyjąc z tą przypadłością trzeba nieustannie z kalendarzem planować parę dni naprzód. Należy pamiętać, żeby zabierać jedzenie z odpowiednim indeksem glikemicznym – GI, gdyż amerykańskie autostrady są zdominowane przez fast food. Jeżeli lekarz nie podpowiedział, jaka dieta jest najlepsza, to warto zajrzeć na witrynę American Diabetes Association, gdzie można znaleźć wartościowe informacje i to nie tylko dotyczące pożywienia.

Posiadaczom smartfonów proponujemy ściągnąć aplikacje pomagające w utrzymaniu odpowiedniej kondycji fizycznej. Na przykład aplikacja MapMyFitness odnajduje terenowe szlaki do biegania czy maszerowania we wszystkich zakątkach kraju.

Cukrzycę można trzymać w ryzach, a cukrzycę typu 2 nawet wyleczyć, potrzeba jednak do tego systematyczności oraz determinacji. Wiadomość o chorobie nie musi być wyrokiem skazującym i końcem kariery zawodowej. Odpowiednia zdrowa dieta (najlepiej oparta na warzywach i owocach), codzienna porcja aktywności fizycznej i stawianie zdrowia na pierwszym miejscu pomogą w okiełznaniu tej choroby i utrzymają was za kierownica przez długi czas!

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy All About Trucks. We serve Truckers!

fot.pxhere.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks