REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Internet Pracownicy Facebooka będą korzystać z niektórych narzędzi Office 365

Pracownicy Facebooka będą korzystać z niektórych narzędzi Office 365

-

fot.Loung Thai Linh/EPA
fot.Loung Thai Linh/EPA

Koncern Facebook podpisał umowę, na mocy której jego pracownicy będą korzystać z niektórych narzędzi biurowych dostępnych w ramach pakietu Microsoftu, Office 365 – informuje we wtorek dziennik “Wall Street Journal”.

Amerykański dziennik zwraca uwagę, że tego samego dnia o szczegółach porozumienia poinformuje sam koncern, do którego należy m.in. popularny portal społecznościowy.

Zdaniem “WSJ” 13 tys. pracowników tej firmy będzie korzystać z aplikacji do obsługi poczty elektronicznej, dostępnej w ramach Office 365, a także ze stworzonego przez Microsoft kalendarza. Nie będą natomiast korzystać m.in. z biznesowej wersji komunikatora Skype, który stanowi bezpośrednią konkurencję dla usług oferowanych przez samego Facebooka.

Analitycy zwracają uwagę na ciągle utrzymującą się popularność poczty elektronicznej, mimo że koncerny pracują nad udoskonaleniem tego narzędzia komunikacyjnego. Wiele z firm tworzy aplikacje pocztowe, których interfejs przypomina te, wykorzystywane przez portale społecznościowe. Firma analityczna Radicati Group szacuje, że do końca 2016 roku dziennie wysyłanych będzie ponad 215 mld wiadomości e-mail. Ta liczba będzie do 2020 rocznie rosnąć o 5 proc. – prognozuje Radicati Group.

“WSJ” przypomina, że największą konkurencję dla narzędzia pocztowego Microsoft stanowi program koncernu Alphabet. Jednak jest mało prawdopodobne, aby Facebook sięgnał po narzędzia Google’a, ponieważ jest on głównym rywalem rynkowym – ocenia analityk Gartnera Matt Cain. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks