REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaInternetKreml: nie chcemy blokować Twittera, ale powinien on przestrzegać prawa

Kreml: nie chcemy blokować Twittera, ale powinien on przestrzegać prawa

-

Władze Rosji nie chcą blokować serwisu Twitter, ale działania państwowego regulatora mające na celu zmuszenie firm internetowych do przestrzegania rosyjskich przepisów są uzasadnione – powiedział w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Rzecznik zapewnił, że internauci w Rosji „powinni mieć dostęp do wszystkich światowych zasobów” internetu. Niemniej, organy nadzorcze pracują po to, by serwisy te „działały na płaszczyźnie prawa i respektowały przepisy Federacji Rosyjskiej na jej terytorium” – powiedział Pieskow na codziennym briefingu dla prasy.

REKLAMA

„Nie mamy żadnej chęci, by blokować (Twitter), ale uzasadnione jest podejmowanie kroków, aby zmusić firmy do przestrzegania prawa” – powiedział rzecznik prezydenta Władimira Putina.

Przedstawiciel Kremla powiedział także, że nie potwierdzają się doniesienia o problemach z działaniem stron internetowych rosyjskich instytucji państwowych, w tym strony Kremla. „U nas wszystko się otwiera” – wyjaśnił, dodając, że sam teraz siedzi przed komputerem.

Pieskow zapowiedział, że jeśli doszło do zakłóceń, to poinformuje o tym ministerstwo łączności Rosji.

Rosyjski regulator mediów i internetu, urząd Roskomnadzor, rozpoczął w środę spowalnianie prędkości działania Twittera w Rosji. Urząd oznajmił, że jest to odpowiedź na nieusuwanie przez ten serwis społecznościowy materiałów zawierających zakazane treści, m.in. propagowanie samobójstwa, informacje o zażywaniu narkotyków, pornografię dziecięcą.

Prędkość działania Twittera zostanie spowolniona na stu procentach urządzeń mobilnych i na 50 procentach urządzeń stacjonarnych. Jeśli Twitter nadal będzie ignorował wymogi przewidziane w rosyjskim prawie, to możliwe są dalsze „środki oddziaływania”, łącznie z zablokowaniem serwisu – oświadczył Roskomnadzor.

Krótko potem doszło do zakłóceń w działaniu stron internetowych niektórych instytucji państwowych, m.in. rządu, parlamentu, niektórych ministerstw. Problemy zgłaszali klienci Rostelekomu, jednego z dostawców internetu, który świadczy też usługi hostingowe.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

REKLAMA

2109434066 views

REKLAMA

2109434298 views

REKLAMA

REKLAMA

2111230689 views

REKLAMA

2109434439 views

REKLAMA

2109434538 views

REKLAMA

2109434646 views