REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaInternetIDC: Fitbit liderem rynku urządzeń naręcznych, Apple na drugim miejscu

IDC: Fitbit liderem rynku urządzeń naręcznych, Apple na drugim miejscu

-

fot.FitBit Facebook
fot.FitBit Facebook

W drugim kwartale 2015 roku Apple dostarczyło 3,6 mln inteligentnych zegarków, doganiając w ten sposób Fitbit, który jest liderem w tym segmencie – poinformowała w czwartek firma analizująca rynki IDC. Apple Watch dostępny jest na rynku od czerwca br.

REKLAMA

IDC informuje, że Fitbit produkujący opaski (zegarki) monitorujące poziom kondycji i stan zdrowia dostarczył w tym czasie na rynek 4,4 mln swych urządzeń. Firma analityczna szacuje, że w drugim kwartale potroiła się liczba dostarczonych urządzeń naręcznych (ang. wearable) i wyniosła 18,1 mln sztuk w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

“Kiedykolwiek Apple wchodzi na rynek, to przykuwa uwagę nie tylko na sobie, ale na całym segmencie (na którym debiutuje z danym urządzeniem). Ich udział przynosi zyski nie tylko dla nich samych, ale także dla graczy i platform działających w ekosystemie urządzeń naręcznych, podnosząc znacząco poziom sprzedaży” – podkreślił analityk IDC Ramon Llamas. Zwrócił też uwagę, że debiut Apple Watch był impulsem dla konkurencji, zmuszając ją do dalszego rozwoju swoich urządzeń.

“Warto zauważyć, że Fitbit sprzedaje tylko proste urządzenia, w kategorii, która w ciągu najbliższych paru lat najprawdopodobniej będzie tracić udział w rynku, czyniąc tym samym z Apple lidera segmentu urządzeń naręcznych” – podkreślono w raporcie IDC.

W dokumencie wyliczono, że na kolejnych miejscach znalazły się urządzenia firm: Xiaomi, Garmin i Samsunga.

IDC zwraca uwagę, że w segmencie urządzeń naręcznych wytworzył się wyraźny podział na te bardziej skomplikowane i jednocześnie droższe i te, które mają ograniczone funkcje i wyraźnie niższą cenę. “Dla producentów skoncentrowanych na prostych urządzeniach wyzwaniem będzie konkurowanie z dodatkowymi funkcjami oferowanymi przez inteligentne urządzenia, przy jednoczesnym utrzymywaniu zysków” – napisano w raporcie. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2122766634 views

REKLAMA

REKLAMA

2122766651 views

REKLAMA

REKLAMA

2124562971 views

REKLAMA

2122766661 views

REKLAMA

2122766667 views

REKLAMA

2122766671 views