REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaInternetBiałoruś. Trzecie ostrzeżenie dla niezależnego portalu TUT.by

Białoruś. Trzecie ostrzeżenie dla niezależnego portalu TUT.by

-

Białoruski niezależny portal TUT.by poinformował w środę o otrzymaniu trzeciego od 7 sierpnia ostrzeżenia od ministerstwa informacji Białorusi. Ostrzeżenie wydano w związku z artykułem na temat przeszukania w mieszkaniu jednej z redaktorek serwisu i zatrzymania jej córki.

We wtorek serwis napisał, że do mieszkania jednej z jego redaktorek działu informacji, Haliny Ułasik, próbowali wejść siłą funkcjonariusze, a jej córkę Waleryję zatrzymano.

Portal podał, że zatrzymanie miało związek z administracyjnym postępowaniem w sprawie udziału w nielegalnej akcji i z podejrzeniem w ramach sprawy karnej dotyczącej masowych zamieszek. W mieszkaniu Haliny Ułasik przeprowadzono przeszukanie.

REKLAMA

Funkcjonariusze MSW, którzy przeprowadzali rewizję, poinformowali matkę, że jej córka jest podejrzaną w sprawie, to samo zdążyła powiedzieć dziennikarzom Waleryja – wskazuje TUT.by.

Resort napisał natomiast w ostrzeżeniu, że wobec Waleryi Ułasik nie wszczynano sprawy karnej, a przeszukanie odbyło się „w celu sprawdzenia informacji o jej związkach z organizacją masowych zamieszek na terytorium Mińska”.

Poprzednie ostrzeżenie serwis otrzymał w poniedziałek „za rozpowszechnianie nieprecyzyjnej informacji, która może zaszkodzić interesom państwa lub społeczeństwa”.

Zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem w razie wydania dwóch lub więcej pisemnych ostrzeżeń w ciągu roku dostęp do internetowego wydania danego środka masowego przekazu może być ograniczony.

Pierwsze ostrzeżenie wobec TUT.by wydano 7 sierpnia, na dwa dni przed wyborami prezydenckimi.

Na Białorusi od 9 sierpnia dochodzi do protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów, które według oficjalnych wyników wygrał Alaksandr Łukaszenka. TUT.by jest jednym z portali, które na bieżąco relacjonują przebieg protestów, a kilku jego dziennikarzy trafiło do aresztu. (PAP)

REKLAMA

2118922414 views

REKLAMA

2118922512 views

REKLAMA

REKLAMA

2120718868 views

REKLAMA

2118922586 views

REKLAMA

2118922648 views

REKLAMA

2118922701 views