REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaInternetBadanie: co piąty właściciel strony internetowej jest "egoistą"

Badanie: co piąty właściciel strony internetowej jest “egoistą”

-

fot.FirmBee/pixabay.com
fot.FirmBee/pixabay.com

Co piąty właściciel strony internetowej próbuje zbytnio koncentrować zamieszczane na niej treści na sobie – wynika z badania jakie w sierpniu przeprowadził zespół Blink.pl za pomocą pierwszego na świecie narzędzia do audytu stron www pod kątem marketingowym.

REKLAMA

Analizator sprawdza, czy zamieszczone treści są atrakcyjne dla odbiorcy – przypomniał w rozmowie z PAP pomysłodawca projektu Artur Pajkert.

Blink.pl poinformowało, że w sierpniu br. do bezpłatnego audytu zgłoszono blisko 6 tys. stron internetowych. Na 21 tys. wskazówek udzielonych korzystającym z analizatora, aż prawie 20 proc. dotyczyło problemu z nadmiernym skupianiem na sobie. “Okazuje się, że egoizm to marketingowy grzech numer jeden, nagminnie popełniany na polskich stronach www” – podkreśliło Blink.pl w komunikacie.

“Prawie 20 proc. badanych stron ma niepokojąco wysoki poziom tego właśnie egoizmu. Jest on mierzony głównie skupieniem się na pierwszej osobie liczby mnogiej i zdaniach typu +nasza firma+, +my zapraszamy+, +my posiadamy+, +my oferujemy+ itd. Analizując treści stron stwierdziliśmy, że na co piątej z nich ta pierwsza osoba liczby mnogiej jest nadużywana” – tłumaczył PAP Pajkert.

Twórca analizatora zwrócił uwagę, że tego typu sposób komunikacji może negatywnie wpływać na wrażenia odbiorców strony, którzy chcą się głównie dowiedzieć, co “on może z tego mieć”.

Analizator bada na razie tylko strony w języku polskim. Dzięki niemu można sprawdzić podstawowe zagadnienia, pomagające w wysokim pozycjonowaniu w wynikach wyszukiwania internetowego; bada także atrakcyjność marketingową strony dla potencjalnego odbiorcy.

Jak wyjaśniał Pajkert, do tej pory tego typu audyty były możliwe do wykonania tylko przez ludzi, którzy podejmowali się interpretacji, jak dana strona wpływa na człowieka.

Blink.pl zapowiedział PAP, że będzie co miesiąc publikować wnioski z analiz stron internetowych.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2128631786 views

REKLAMA

REKLAMA

2128631802 views

REKLAMA

REKLAMA

2130428122 views

REKLAMA

2128631812 views

REKLAMA

2128631816 views

REKLAMA

2128631820 views