REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Internet Apple ogłasza nowe usługi, m.in. wideo i subskrypcję na czasopisma

Apple ogłasza nowe usługi, m.in. wideo i subskrypcję na czasopisma

-

Firma Apple zaprezentowała w poniedziałek nowe usługi: platformę wideo na żądanie Apple TV +, abonament na czasopisma Apple News +, kartę kredytową Apple Card oraz subskrypcję na gry Apple Arcade. O nowościach poinformowano podczas konferencji prasowej w siedzibie koncernu w Cupertino.

Subskrypcyjna usługa Apple TV + ma stać się platformą dla produkowanych we współpracy z koncernem filmów i seriali. Zapowiedziano, że z platformą współpracować będą m.in. Steven Spielberg, Damien Chazelle, J.J. Abrams, M. Night Shyamalan czy Oprah Winfrey.

REKLAMA

Prezentację programów rozpoczął Spielberg, który zapowiedział odnowienie 93-letniej marki “Amazing Stories”, następnie o serialu “The Morning Show” opowiedzieli Reese Witherspoon, Jennifer Aniston i Steve Carrell. Kumail Nanjiani zaprezentował antologię emigranckich historii “Little America”. Na scenie pojawił się także Wielki Ptak z “Ulicy Sezamkowej”, zapowiadając show dla najmłodszych uczący kodowania. Zamykająca prezentację Oprah Winfrey zapowiedziała dwa dokumenty, stworzone we współpracy z Apple; dodatkowo jej seria “Book Club” ma się znaleźć na wszystkich platformach koncernu.

Abonament TV + pojawi się na jesieni, ma zadebiutować w ponad 100 krajach jeszcze w tym roku. Treści dostępne będą przez internet, jak i do pobrania i oglądania offline. Ceny subskrypcji nie ujawniono.

Apple zaprezentowała też zapewniającą dostęp do gazet i czasopism wielu wydawców usługę informacyjną Apple News +, będącą częścią dostępnej wcześniej aplikacji Apple News. Subskrypcja miesięczna będzie kosztować 9,99 dol.

Abonament News + pozwala przeglądać treści z ponad 300 magazynów o tematyce podróżniczej, sportowej, muzycznej czy kulinarnej. Wśród dostępnych publikacji znajdziemy m.in. “Time”, “Vogue”, “People”, “Rolling Stone”, “National Geographic”, “Popular Science”, “Billboard”, “New Yorker”, “Sports Illustrated”, “Fortune” oraz “New York Magazine”. Dodatkowo zapowiedziano współpracę z wydawcami “Wall Street Journal” i “LA Times”.

Aplikacja prezentuje magazyny z animowanymi okładkami i sama pobiera nowe numery. Sugeruje też magazyny, które mogą być interesujące dla czytelnika.

Platforma dostępna jest w USA od poniedziałku wraz z aktualizacją Apple News i News +. Usługa dostępna też będzie w Kanadzie (po angielsku i francusku, z portfolio lokalnych magazynów). W przyszłości – jesienią 2019 – abonament pojawi się w Australii i Europie, począwszy od Wielkiej Brytanii.

Wiosną 2019 r. w USA ma być dostępna karta kredytowa Apple Card, wydawana przez bank Goldman Sachs. Karta zrobiona z tytanu nie ma numeru ani kodu bezpieczeństwa, nie wymaga też podpisu. Sprzężona jest natomiast z aplikacjami Apple Pay i Apple Wallet, gdzie znajdą się niezbędne informacje, w tym jednorazowe kody transakcji, które uniemożliwią kradzież danych bankowych.

Proponowana w ramach karty funkcja Daily Cash przypominać ma cashback, lecz działać w systemie codziennych rozliczeń. 2 proc. wydatków za pomocą Apple Pay zwracane będzie w formie Daily Cash, a zakupy produktów Apple będą wiązać się z 3-proc. zwrotem. Płatność tytanową kartą wiąże się z 1-procentowym zwrotem.

Karta nie będzie obciążona karami za opóźnienia w opłatach, przekroczenie limitu, ani opłatami rocznymi. Użytkownik ma zgłaszać chęć posiadania Apple Card bezpośrednio na smartfonie iPhone i od razu móc rozpocząć korzystanie z niej. Usługa oparta jest na technologii MasterCard.

Kolejna usługa subskrypcyjna opracowana została z myślą o graczach. Apple Arcade, który stanie się częścią platformy App Store, bezpośrednio po wprowadzeniu na rynek zapewni abonentowi możliwość skorzystania z ponad 100 gier, dostępnych jedynie w usłudze koncernu. Wszystkie tytuły dostępne będą na urządzeniach iPhone, iPad, Mac i Apple TV. Dodatkowo będą produkcjami niewymagającymi połączenia z internetem. Firma z czasem zamierza rozszerzać zakres tytułów. Debiut Apple Arcade nastąpi na jesieni, w ponad 150 krajach. Cena subskrypcji nie została podana. (PAP)

fot.APPLE INC/HANDOUT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks