REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Imigracja USA zawarły porozumienie z trzema krajami Ameryki Środkowej o współpracy w zakresie...

USA zawarły porozumienie z trzema krajami Ameryki Środkowej o współpracy w zakresie bezpieczeństwa

-

Administracja Stanów Zjednoczonych poinformowała w środę, że zawarła porozumienie z trzema krajami Ameryki Środkowej o współpracy przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa i powstrzymania migracji do USA.

Sygnatariuszami umowy, obok USA, są Gwatemala, Honduras i Salwador. Strony zgodziły się na wspólne stosowanie szeregu środków, w tym działania policyjne, mające doprowadzić do powstrzymania międzynarodowej przestępczości i ograniczenia „nielegalnej migracji”.

REKLAMA

Porozumienie jest efektem spotkania przedstawicieli rządów tych czterech krajów, które miało miejsce w stolicy Hondurasu Tegucigalpie. Stany Zjednoczone reprezentował sekretarz ds. bezpieczeństwa Kirstjen Nielsen, który podkreślił, że wzmocnienie środków bezpieczeństwa będzie miało miejsce zarówno na lądzie, jak i na morzu i w powietrzu.

“Miło mi poinformować, że USA i nasi trzej sojusznicy zawarli

historyczne porozumienie, aby stawić czoła głównym przyczynom kryzysu na naszej granicy” – napisał Nielsen na Twitterze.

Gwatemala, Honduras i Salwador to kraje, z których pochodzi najwięcej migrantów, próbujących dostać się do USA. To z ich powodu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zamierza wybudować na granicy z Meksykiem mur, który miałby powstrzymać nielegalną migrację. (PAP)

Na zdjęciu: Uczestnicy karawany migrantów z Ameryki Środkowej
fot.JOEBETH TERRIQUEZ/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks