REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Imigracja Słaby wynik Polski w loterii wizowej 2020. Wygrały Egipt i Rosja

Słaby wynik Polski w loterii wizowej 2020. Wygrały Egipt i Rosja

-

W loterii wizowej na rok 2020 wygrały Egipt i Rosja. Wylosowały one po ponad 5 tys. wiz na stały pobyt w USA, podczas gdy Polska tylko kilkaset.

Egipt wygrał 5568 wiz i Rosja – 5118. W loterii wizowej (DV-2020 diversity lottery)w czołówce na kolejnych miejscach są: Demokratyczna Republika Kongo – 4743 wiz uprawniających do starań stały pobyt w USA, Iran – 4101, Nepal – 3696 i Sudan – 3691. Tylko 384 polskich obywateli wylosowało wizy pozwalające ubiegać się o zieloną kartę.

REKLAMA

Loteria wizowa to jeden z programów imigracyjnych mocno krytykowanych przez prezydenta Donalda Trumpa, który wielokrotnie groził, że zlikwiduje loterię. Jego zdaniem jest to wysoce wadliwy, ale bardzo kosztowny proces selekcji metodą losowania. W wyniku tej procedury do USA przybywają – według prezydenta – ,,najgorsi z najgorszych, podczas gdy Ameryka potrzebuje wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Mimo zakusów na loterię wizową, w tym roku jeszcze nie udało się jej zlikwidować, bo w Senacie Stanów Zjednoczonych zabrakło na to głosów. Natomiast będą utrudnienia. Niedawno Departament Stanu ogłosił w Federal Register zmiany w przepisach dotyczących loterii wizowej, które uderzą po kieszeni wielu petentów. Zgodnie z owymi poprawkami do regulacji, osoby uczestniczące w loterii będą musiały posiadać ważny paszport, aby wziąć udział w losowaniu. We wcześniejszych edycjach loterii paszport nie był potrzebny aż do wylosowania wizy.

Loteria wizowa 2021 jeszcze nie ruszyła i na razie nie można się rejestrować, ale osoby, które brały udział w loterii wizowej DV-2020, mogą sprawdzić, czy wylosowały wizy >>TUTAJ<<

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

fot.depositphotos.com

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA