REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Imigracja Raport: rekordowa liczba 43,7 mln imigrantów w USA

Raport: rekordowa liczba 43,7 mln imigrantów w USA

-

fot.Eugene Garcia/EPA

Jak wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu think tanku Center for Immigration Studies (CIS), w USA mieszka rekordowa liczba 43,7 mln imigrantów, co stanowi ok. 13,5 proc. populacji Stanów Zjednoczonych. Jest to najwyższy odsetek od 106 lat.

REKLAMA

Zaobserwowany w ciągu ostatnich 16 lat znaczny wzrost legalnej i nielegalnej imigracji do USA zaowocował w lipcu 2016 r. populacją imigrantów liczącą 43,7 mln osób. Imigranci wraz ze swoimi nieletnimi dziećmi, które urodziły się w USA, stanowią prawie 20 proc. mieszkańców USA (ponad 60,4 mln osób).

“Ogromna liczba imigrantów, która już znajduje się w kraju, wraz z dobrze ponad milionem nowo przybyłych rocznie ma znaczny wpływ na amerykańskie społeczeństwo, amerykańskich pracowników, szkoły, infrastrukturę, szpitale, a nawet środowisko. Ten kraj potrzebuje poważnej debaty na temat tego, czy kontynuowanie imigracji na takim poziomie ma sens” – powiedział dyrektor CIS i współautor raportu Steven Camarota.

Autorzy raportu informują, że tylko od 2000 roku populacja imigrantów w USA zwiększyła się o 12,6 mln osób, w latach 2010-2016 do USA przybyło 8,1 mln osób. Większość z nich pochodziła z Meksyku (1,1 mln osób w latach 2010-2016, co stanowi 1/8 przybyłych) i innych krajów Ameryki Łacińskiej.

Przygotowany na podstawie federalnych danych statystycznych raport CIS nie zawiera podziału na legalnych i nielegalnych imigrantów. Zakłada się, że nielegalnych migrantów jest w Stanach Zjednoczonych około 12 mln.

Stany, w których liczba imigrantów na przestrzeni lat 2010 do 2016 zwiększyła się najbardziej, to Teksas, Floryda i Kalifornia.

Kontrola i zmniejszenie napływu legalnych i nielegalnych imigrantów do USA były jednymi z najważniejszych postulatów prezydenta USA Donalda Trumpa podczas jego kampanii wyborczej w zeszłym roku.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. A czy nowozaprzysiezeni obywatele to tez imigranci? Czy pomieszano nielegalnych i zielone karty i nowych obywateli? Czy rzeczywiscie ktos uwaza ze to wszystko jedno jakim sposobem sie dana osoba osiedlila?I po co takie dodawanie? Czy ma to spowodowac przerazenie rodowitych? Podejrzane jest stwierdzenie “a nawet srodowisko”. Czy moze chodzi o to ze zanieczyszamy powietrze??? Wegiel nie powoduje zanieczyszczenia powietrza, trzeba wrocic do wegla, ale imigranci do zakazenie srodowiska naturalnego?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks