REKLAMA

2126686304 views

REKLAMA

2126686303 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaImigracjaNie płacz, Ewka... Popularna trenerka fitness zawrócona do Polski

Nie płacz, Ewka… Popularna trenerka fitness zawrócona do Polski

-

 

Ewa Chodakowska w samolocie po wylądowaniu na lotnisku O’Hare w Chicago fot.Ewa Chodakowska Instagram
Ewa Chodakowska w samolocie po wylądowaniu na lotnisku O’Hare w Chicago fot.Ewa Chodakowska Instagram

REKLAMA

Ewa Chodakowska została odesłana do Polski po tym, jak 14 sierpnia 2015 r. straż graniczna na lotnisku O’Hare w Chicago dopatrzyła się nieprawidłowości w jej dokumentach. Popularna polska instruktorka fitness spędziła niemal dobę w izbie zatrzymań. Wyjaśnienia i prośby zdały się na nic – marzenie o udziale w kampanii marki Adidas pękło jak bańka mydlana.

To miał być kolejny krok w jej karierze, wyróżnienie i prestiż – Ewa Chodakowska została zaproszona do udziału w kampanii marki Adidas w USA. Swoją radością dzieliła się z fanami każdego dnia za pośrednictwem Facebooka. „Tutaj nie ma układów. Nie ma znajomości – liczy się warsztat! Praca! Osiągnięcia. Ogromny zaszczyt!! Jestem jedną z trzech osób, które zostały docenione spośród setek i wybrane do globalnej kampanii” – podkreślała w jednym ze swoich wpisów. Warto dodać, że konkurencja była duża, bo każdy kraj typował jedną reprezentantkę. Ewa promuje zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną i – sądząc po jej wypowiedziach – niezachwiany optymizm. Dużo już osiągnęła, a wciąż stawia przed sobą kolejne cele: „Spełnia się jedno z moich największych marzeń i otwierają się przede mną wielkie drzwi” – dodawała z entuzjazmem tuż przed wylotem do Los Angeles z przesiadką w Chicago.

Gorzki wynik słodkich marzeń

Prawo amerykańskie okazało się bezlitosne – wiza turystyczna uprawnia jedynie do pobytu rekreacyjnego, a wjeżdżając do USA w celu zarobku lub nawet takiej akcji jak ta organizowana przez firmę Adidas, należy przedstawić specjalny rodzaj wizy. Ewa miała tylko wizę turystyczną i nie miało znaczenia, że większość czasu spędziłaby ze swoim mężem, odpoczywając i świętując kolejną rocznicę związku, skoro elementem harmonogramu była kampania, co podlega jasnym regulacjom wizowym. Wiele godzin była przesłuchiwana, co okazało się dobrą lekcją psychologii. Ewa wspomina, że „wachlarz osobowości pracowników przyprawiał o dreszcze”. Można sobie tylko wyobrazić, co czuje człowiek, któremu odbiera się marzenia. I to bez znieczulenia!

„Wróciłam silniejsza, a to najważniejsze”

Doradca ds. wizerunku, Joanna Gętka, zapewniła w rozmowie z „Dziennikiem Związkowym”, że nieprzyjemna przygoda na lotnisku w Chicago nie dyskwalifikuje Ewy z podróżowania do USA w przyszłości. Poza tą informacją nie przedstawiono nam żadnych szczegółów, a jedynie odesłano do strony na Facebooku, na której trenerka opisała przebieg zdarzeń. W chwili naszej rozmowy Ewa była już na pokładzie samolotu lecącego w zupełnie innym kierunku, ale o tym opowie, jak także za pośrednictwem Facebooka.

Ewa Chodakowska postrzega tę sytuację jako kolejne doświadczenie i szansę na lepsze poznanie samej siebie. Niektóre reguły w sporcie i w życiu są takie same; uderzenia (jeśli nie zabiją), to wzmocnią, a upadamy po to, żeby się podnieść. „Jak już powiedziałam, przyjmuję to, co się wydarzyło, ze stoickim spokojem i z pokorą. Wróciłam silniejsza, a to najważniejsze” – podsumowuje.

Samo wyłonienie Polki i zaproszenie do kampanii jest bez wątpienia dużym wyróżnieniem, to „marzeń szczyt”. Na razie jednak w związku z tym, że „nie umiemy załatwić wszystkich pilnych spraw”, „żegnam was, nie spotkamy się…” – przynajmniej nie w USA.

Elżbieta Wołoszyn

Po przesłuchaniu przez służby imigracyjne i zawróceniu do Polski fot.Ewa Chodakowska Instagram
Po przesłuchaniu przez służby imigracyjne i zawróceniu do Polski fot.Ewa Chodakowska Instagram

10 KOMENTARZE

 1. Ciekaw jestem na jakich wizach przyjeżdżają do Stanów te wszystkie żebraki z ePiSkopatu? Zbierające forsę na obiadkach, kolacjach w reastauracjach, pielgrzymkach i piknikach. Handlujący książkami czy pocałowaniem swojego brudnego palucha w pedalskim pierścionku.

 2. BARDZO RZADKO ZAGLADAM NA POLSKIE STRONY INTERNETOWE, A JESZCZE RZADZIEJ LUP SPORADYCZNIE UMIESZCZAM JAKIES KOMENTARZE. DO JANKA, POLSKIE DZIENNIKARSTWO LOL I ZZA KALUZY PO PRZECZYTANIU TYCH KOMENTARZY CIEZE SIE ZE NIE ZAGLADAM NA POLSKIE STRONY BO POZIOM TYCH WYPOWIEDZI JEST NIE DO ZAKLASYFIKOWANIA W KULTURALY SPOSOB … KIMKOLWIEK JESTESCIE LUDZIE? MOZE ZACZNIECIE OD SIEBIE , AJESLI MACIE COS DO POWIEDZENIA TO PRZECZYTAJACIE TO CO NAPISALISCIE ANONIMOWO, BO TO SWIADCZY O WAS A NIE O TYCH O KTORYCH PISZECIE …I NI E NIE JESTEM ZAGORZLYM KATOLIKIEM ALE CHCE BYC CZLOWIEKIEM W KAZDEJ CHWILI BEZ WZGLEDU NA OKOLICZNOSCI TOWARZYSZACE. ZYCZE MILEGO DNIA

  • Posłuchaj polskojęzycznego, etnicznego radyjka na falach średnich. Posłuchaj transmisji Radyja coMaryja z Wolski jak i produkcji jego chicagowskiej ekspozytury.
   Oczywiście nie wszyscy sprzedający reklamy w chicagowskim radyjku są oszołomami, nie wszyscy to podłe, pisrydzykowe kreatury.
   Ale tych w/w znajdziesz w nadmiarze.
   W porównaniu z ich wieloletnią, codzienną produkcją ubogacającego jadu moje wypominki to jest nieudolna amatorszczyzna.

 3. Panie Wodnik ( zza kaluzy) – Osoba ktora podpisala sie jako” onateraz” podaje pod watpliwosc twoje czlowieczestwo w stadzie Homo Sapiens To co ty nazywasz ” nieudolna amatorszczyzna” w konfrontacji z ludzmi o zdrowym kregoslupie moralnym brzmi jak eksplodujacy ” kurwami” granat

  • Yankes nawet pod prawie 2-letnim postem rzuci się z internetową szabelką w obronie pisiorów i klech! Przyznaj się ile ci płacą trollu.

REKLAMA

2120977201 views

REKLAMA

REKLAMA

2120977231 views

REKLAMA

REKLAMA

2122773553 views

REKLAMA

2120977244 views

Jagodzianki z kruszonką

Smutek olimpijski

Wychować syna

REKLAMA

2120977254 views

REKLAMA

2120977259 views