REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Imigracja Masz małżonka z wizą H-1B? Zacznij szukać pracy

Masz małżonka z wizą H-1B? Zacznij szukać pracy

-

Małżonkowie osób przebywających w USA na wizach H-1B mogą szykować się do pracy. Niebawem będą mogli legalnie ubiegać się o zatrudnienie – ogłosiła we wtorek administracja Baracka Obamy. Inicjatywa ma przynieść ulgę rodzinom objętym długą procedurą przyznawania zielonej karty. 

Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych (U.S. Citizenship and Immigration Services, USCIS) będzie mógł przyznać pozwolenie na pracę w ramach wizy H-4 (dla małżonków posiadaczy wizy H-1B oraz kilku innych rzadziej spotykanych wiz). To pierwsze takie działanie skierowane wobec wykwalifikowanych imigrantów i ich rodzin. Dotychczas osoby przebywające w USA na wizach H-4 nie mogły posiadać numeru ubezpieczenia społecznego (SSN).

REKLAMA

[blockquote style=”4″]W 2013 r. wizę H-4 otrzymało 96 753 osób, z czego 76 proc. z Azji Południowej[/blockquote]

rodzina– To wielkie zwycięstwo społeczności hinduskiej – mówi Shah Peerally z firmy prawniczej zajmującej się kwestami imigracyjnymi z Newark w Kalifornii. – Wiele osób będzie mogło w końcu normalnie żyć.

Departament Stanu USA podaje, że w 2013 r. wizę H-4 otrzymało 96 753 osób, z czego 76 proc. z Azji Południowej. Również Hindusi dostają większość wiz H-1B – osoby te pracują głównie w branży naukowej, technicznej czy inżynieryjnej – jak mówi Neil Ruiz z Brookings Institution.

Jednak podania będzie można składać dopiero od 26 maja. USCIS spodziewa się około 180 tysięcy wniosków w tym roku i 55 tysięcy w kolejnych latach. Wymogiem jest m.in. opłata w wysokości 380 dolarów.

Powyższe zmiany zawarte w planie imigracyjnym prezydenta Baracka Obamy planowano jeszcze przed ogłoszeniem jego listopadowych dekretów.  Wizy dla małżonków to jeden z kilku przywilejów, którymi administracja Obamy mogła legalnie wesprzeć sektor zaawansowanych technologii bez współpracy z Kongresem.

(as)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks