REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaImigracjaGrecja. Drugi dzień ewakuacji obozu w Idomeni

Grecja. Drugi dzień ewakuacji obozu w Idomeni

-

fot.Yannis Kolesidis/EPA
fot.Yannis Kolesidis/EPA

Greckie władze w środę, drugi dzień z rzędu, ewakuują uchodźców i imigrantów z prowizorycznego obozu Idomeni przy granicy z Macedonią, gdzie od kilku miesięcy koczowało ok. 8400 osób. Do akcji wysłano 700 funkcjonariuszy policji.

REKLAMA

Migranci mają być systematycznie przewożeni do nowych obozów zorganizowanych przez władze Grecji.

“Akcja przebiega normalnie, w spokoju, tak jak wczoraj” – powiedział w rozmowie z AFP jeden z policjantów. Agencja przypomina, że w czasie operacji dziennikarze nie mogą zbliżać się do obozu; wyjątek stanowią pracownicy greckiej telewizji publicznej ERT i agencji prasowej ANA.

Także przedstawicielka organizacji Lekarze bez Granic Vicky Markolefa oceniła, że “noc była spokojna, (…) a ludzie opuszczają miejsce dobrowolnie”. Jednak – jak zauważa AP – w poniedziałek niektórzy uchodźcy uciekli z obozu, żeby nie trafić do państwowych ośrodków; wciąż wierzą, że uda im się dotrzeć na północ Europy.

Uchodźcy, którzy pochodzą z Syrii, Iraku i Afganistanu, a także z Maroka, Tunezji i Pakistanu, są przewożeni do pięciu ośrodków w pobliżu miasta Saloniki oraz dwóch innych, także na północy Grecji.

Według władz we wtorek – w pierwszym dniu akcji, która ma potrwać maksymalnie dziesięć dni – ok. 2 tys. ludzi przewieziono do ośrodków używając ponad 40 autokarów. Według źródeł policyjnych, na które powołuje się AFP, policja planuje we wtorek ewakuować podobną liczbę osób.

Władze zapowiedziały, że ewakuacją mają zostać objęci wszyscy mieszkańcy obozu w Idomeni, którzy od miesięcy koczują tam w nieludzkich warunkach. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2129034950 views

REKLAMA

REKLAMA

2129034966 views

REKLAMA

REKLAMA

2130831286 views

REKLAMA

2129034976 views

REKLAMA

2129034980 views

REKLAMA

2129034984 views