REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaImigracjaFrontex: Od stycznia do września do UE dotarło ok. 710 tys. migrantów

Frontex: Od stycznia do września do UE dotarło ok. 710 tys. migrantów

-

Uchodźcy u wybrzeży Grecji fot.Yannis Kolesidis/EPA
Uchodźcy u wybrzeży Grecji fot.Yannis Kolesidis/EPA

Od początku roku do końca września do Unii Europejskiej przybyło ponad 710 tys, migrantów. W samym wrześniu dotarło ok. 170 tys., a w sierpniu rekordowa liczba ok. 190 tys. uchodźców – poinformowała we wtorek unijna agencja ds. zarządzania granicami Frontex.

Z największą presją migracyjną zmagają się przede wszystkim greckie wyspy, gdzie od stycznia do końca września odnotowano ok. 350 tys. nowych uchodźców. Wśród nich większość stanowią Syryjczycy.

REKLAMA

Frontex informuje, że z powodu coraz bardziej doskwierającego braku łodzi w Libii i pogarszającej się pogody, liczba uchodźców przybywających do Włoch we wrześniu jest niższa niż wcześniej – w tym miesiącu dotarło tam ok. 12 tys. migrantów. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku 2015 w sumie we Włoszech pojawiło się 129 tys. nowych uchodźców. Z tej trasy korzysta najwięcej obywateli Erytrei.

Z kolei w całym roku 2014 zewnętrzne granice Unii przekroczyło ok. 282 tys. imigrantów.

We wtorek w Luksemburgu spotykają się ministrowie „28” ds. europejskich, aby przygotować mający się rozpocząć w czwartek szczyt państw UE, którego głównym tematem będzie kwestia radzenia sobie z kryzysem migracyjnym.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

4 KOMENTARZE

 1. relacja czeskiej lekarki z monachium

  „Wielu muzułmanów odmawia leczenia przez kobiecy personel, a my, jako kobiety, odmawiamy udawania się do tych zwierząt, zwłaszcza z Afryki. Relacje pomiędzy personelem a migrantami stają się coraz gorsze. Ostatnimi czasy migranci udający się do szpitali muszą być eskortowani przez policję i psy policyjne.

  Wielu migrantów ma AIDS, syfilis, gruźlicę otwartą i inne egzotyczne choroby, których w Europie nie potrafimy leczyć. Gdy w aptece otrzymują receptę, dowiadują się, że muszą zapłacić gotówką. Wywołuje to niewyobrażalne oburzenie, zwłaszcza jeśli chodzi o leki dla dzieci. Imigranci porzucają wtedy swoje dzieci i powierzają je personelowi apteki mówiąc: ‘W takim razie sami je wyleczcie!’. Policja ochrania zatem nie tylko kliniki i szpitale, lecz również duże apteki.

  Mówimy więc otwarcie: ‘Gdzie są ci wszyscy, którzy przed kamerami telewizyjnymi witali imigrantów na dworcach kolejowych z transparentami? Owszem, teraz granice zostały zamknięte, ale milion migrantów już tu jest i z pewnością nie będziemy w stanie się ich pozbyć’

 2. Anglik z ktorym pracuje powiedzial mi dzisiaj że postanowili z żona zmienić miejsce zamieszkania. Kupić nowy dom w innym miejscu. Czemu, spytałem ? Otóż od roku maja sąsiada Pakistańczyka (muzułmanin). Rodzina 9 osobowa. Stado bachorów wrzesxzczące do późnych godzin.
  Raz na początku zwrócili im uwagę a gdy nie pomogło wezwali policję. Policja przyjechała ale tylko pogadali. Po kilku dniach Anglikowi wyraźnie powiedzieli na osobności że go załatwią. Raz pobito mu synów. Na policję boi sie już dzwonić żeby nie narażać rodziny i nie być pozwanym o rasizm, w zwiazku z tym musi sie wyprowadzić dopóki jeszcze w miarę przyzwoite pieniądze weźmie za dom. Takie sobie Polacy szykujecie państwo

 3. Czesi są chyba jedynym krajem gdzie o emigrantach rozmawia się normalnie i nie wciska się ludziom bredni , jakim dobrodziejstwem jest multikulti.W czeskiej prasie publikowane są zdjęcia zbrodniarzy z państwa islamskiego którzy są już w europie,otwarcie mówi się o całym syfie i zagrożeniach jaki niosą fale ,,uchodzców

REKLAMA

2107701661 views

REKLAMA

REKLAMA

2107701893 views

REKLAMA

2109498284 views

REKLAMA

2107702034 views

REKLAMA

2107702133 views

REKLAMA

2107702241 views