REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Imigracja Doktor Łukasz Niec zwolniony za kaucją z więzienia imigracyjnego

Doktor Łukasz Niec zwolniony za kaucją z więzienia imigracyjnego

-

Doktor Łukasz Niec, internista z Kalamazoo w stanie Michigan, któremu grozi deportacja choć ma stały pobyt, został zwolniony z więzienia imigracyjnego po zapłaceniu kaucji.

Jak poinformowały władze dr Łukasz Niec 1 lutego zapłacił kaucję w wysokości 10 tys. dolarów, po czym wyszedł na wolność z więzienia w miejscowości Battle Creek w stanie Michigan. Teraz czeka go rozprawa deportacyjna.

REKLAMA

Łukasz Niec przyjechał do Stanów Zjednoczonych z rodzicami w latach 70. ubiegłego wieku. Miał wtedy trzy lata. Od 40 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych jako rezydent, czyli posiadacz zielonej karty. Niec został aresztowany 16 stycznia przez służby ICE za „administracyjne naruszenia imigracyjne”.

Aresztowanie Nieca ma związek z dwoma wykroczeniami, jakich dopuścił się jako 17-latek. 25 lat lat temu Łukasz Niec przyznał się przed sądem do zniszczenia mienia o wartości poniżej 100 dol. oraz posiadania przedmiotu pochodzącego z kradzieży. Nastoletni Niec przyznał się do tych wykroczeń na mocy porozumienia sądowego gwarantującego mu przedawnienie win w zamian za życie w zgodzie z prawem.

Błędy młodości najwyraźniej były dla Nieca życiową lekcją, ponieważ skończył studia medyczne, po których prowadził w Kalamazoo praktykę lekarską. Rodzina i prawnicy lekarza nie ukrywali zaskoczenia jego aresztowaniem i zarzutami deportacyjnymi, nie tylko dlatego, że federalne służby imigracyjne zignorowały legalną umowę sądową, na mocy której wykroczenia z młodości lekarza zostały wymazane z jego kartoteki. Przede wszystkim dlatego, że doktor Niec jest szanowanym obywatelem i lekarzem o świetnej reputacji oraz posiada ważną zieloną kartę. Doktorowi Niecowi grozi deportacja, pomimo iż po przyjeździe do USA nigdy w Polsce nie był i nie mówi w języku polskim.

(jm, gd, ao)

Na zdj.: dr Łukasz Niec fot.Facebook

3 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks