REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaYellen: polityka monetarna Fed bez zmian

Yellen: polityka monetarna Fed bez zmian

-

Fed powinien utrzymać politykę monetarną bez zmian, ponieważ wciąż nie osiągnięto w USA celów ws. wysokości zatrudnienia oraz inflacji – oświadczyła we wtorek prezes Rezerwy Federalnej Janet Yellen w wystąpieniu przed bankową komisją Senatu USA.

Janet Yellen fot.Michael Reynolds/EPA
Janet Yellen fot.Michael Reynolds/EPA

REKLAMA

„Akomodacja monetarna pozostaje wskazana. Chociaż sytuacja w gospodarce ulega poprawie, pełne ożywienie wciąż jeszcze nie nastąpiło” – powiedziała Yellen.

Zdaniem prezes Fed, chociaż warunki na rynku pracy w USA poprawiają się, to wciąż nie są one satysfakcjonujące. Yellen podkreśliła, że niezadawalające jest tempo, w jakim rosną wynagrodzenia w USA oraz poziom wskaźnika zatrudnienia, określający, jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo.

Stopa bezrobocia w USA w czerwcu wyniosła 6,1 proc. wobec 6,3 proc. w maju 2014 r. Jest najniższa od września 2008 r.

Prezes Fed oceniła, że za utrzymywaniem wysokiego poziomu akomodacji monetarnej w USA przemawia również niski poziom inflacji w tym kraju, nieprzekraczający celu inflacyjnego Fed wynoszącego 2 proc.

Realizowany przez Rezerwę Federalną program luzowania ilościowego zostanie zakończony prawdopodobnie w październiku – oświadczyła Yellen.

Jednocześnie prezes amerykańskiego banku centralnego zaznaczyła, że po zakończeniu programu luzowania ilościowego stopy procentowej w USA powinny pozostawać na niskich poziomach przez „znaczny okres”.

„Decyzja w sprawie ścieżki stóp procentowych pozostaje zależna od napływających informacji oraz ich implikacji dla oceny kondycji gospodarki” – powiedziała. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2128727422 views

REKLAMA

REKLAMA

2128727437 views

REKLAMA

REKLAMA

2130523757 views

REKLAMA

2128727447 views

REKLAMA

2128727451 views

REKLAMA

2128727455 views