REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wykradziono dane 40 mln kart płatniczych klientów sieci Target

Wykradziono dane 40 mln kart płatniczych klientów sieci Target

-

Milionom klientów sklepów Target, którzy niedawno używali w tej sieci kart kredytowych lub debetowych, grozi kradzież tożsamości, po tym jak hakerzy włamali się do komputerowej bazy danych. Posiadaczom kont – również w Target Corporation – zaleca się sprawdzanie dokonywanych na nich operacji.

target
fot.Nicholas Moreau/Wikipedia

REKLAMA

Zarząd Target Corp. poinformował, że do kradzieży poufnych informacji należących do klientów mogło dojść, gdy płacili za zakupy kartami kredytowymi lub debetowymi w dniach od 27 listopada do 15 grudnia, a więc w okresie największego nasilenia przedświątecznego ruchu. Wyciek może dotyczyć danych nawet 40 milionów kart.

Korporacja Target uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla klientów, którzy zauważyli podejrzaną aktywność na swoich kartach kredytowych i rachunkach bankowych. Jednak podany przez Target numer – 1-866-852-8680 − był w czwartek zajęty.

Śledztwo w sprawie cyberataku prowadzą władze federalne, w tym służby Secret Service, ale ich rzecznik odmówił komentarza na ten temat.

Jak wynika z doniesień medialnych do kradzieży danych osobowych doszło podczas przesuwania kart przez czytnik w sklepach Target. Kradzieże danych nie dotyczą klientów, którzy dokonywali transakcji przez Internet.

Zdaniem ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa elektronicznego informacje skradzione podczas używania kart są zwykle odsprzedawane oszustom, a ci wykorzystują dane np. do założenia fikcyjnych rachunków bankowych służących do popełnienia kolejnych przestępstw.

W opinii specjalistów pierwsze efekty cyberataku na bazę danych sieci Target poznamy najwcześniej za tydzień, a w międzyczasie trzeba uzbroić się w cierpliwość i monitorować aktywność na kontach.

Target Corporation ma około 1800 sklepów w USA i ponad 120 Kanadzie.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks