REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Wicepremier Morawiecki pozyskał kolejną inwestycję dla Polski

Wicepremier Morawiecki pozyskał kolejną inwestycję dla Polski

-

fot.Shawn Thew/EPA

Decyzja amerykańskiego producenta szkła Guardian Industries Co. o budowie drugiej fabryki szkła w Polsce jest kolejnym dowodem atrakcyjności Polski dla inwestorów – powiedział w piątek wieczorem wicepremier Mateusz Morawiecki w waszyngtońskim Narodowym Klubie Prasy.

REKLAMA

Kolejne przedsięwzięcie Guardian Industries Co. w Polsce “jest potwierdzeniem, jak dobrą opinię ma Polska i jej pracownicy wśród zagranicznych inwestorów” – powiedział Morawiecki na konferencji prasowej.

Od początku roku, zgodnie z danymi Eurostatu, w Polsce przybyło 223 tys. miejsc pracy w przemyśle na 354 tys. w całej Unii Europejskiej.

“Oznacza to, że dwa na trzy nowe stanowiska przy produkcji powstały u nas” – podkreślił wicepremier. Morawiecki przybył do Waszyngtonu na doroczną sesję Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.

Guardian Industries Co. zainwestuje 200 mln. euro w budowę drugiej swojej fabryki szkła w Częstochowie, w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

“Inwestycja pozwoli na zwiększenie zatrudnienia w obu fabrykach szkła Guardian Industries w Częstochowie do ponad 500 osób” – powiedział w rozmowie z PAP Robert Joyce, wiceprezes Guardian Industries.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks