REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Warren Buffett zainwestował w ketchup i ...w polskie Pudliszki

Warren Buffett zainwestował w ketchup i …w polskie Pudliszki

-

Firmy kontrolowane przez magnata giełdowego Warrena Buffetta przejmą producenta ketchupu J. Heinz Co. Wartość transakcji to 28 miliardów dolarów. To największa transakcja w branży spożywczej w historii.

ketchup Heintz PudliszkiUdziałowcy Heinza otrzymają 72,5 dol. za każdą akcję. Oznacza to, że cena zakupu jest o 20 proc. wyższa od giełdowej wyceny spółki z momentu zamknięcia sesji w minioną środę.

REKLAMA

W wycenie transakcji wzięto pod uwagę wielkość długu firmy Heinz. Nie wiadomo natomiast, jaka część kwoty na zakup firmy pochodzi od Berkshire Hathaway, a jaka od 3G Capital.

H.J. Heinz Company to amerykański producent przetworów spożywczych, który jest znany na świecie przede wszystkim z produkcji keczupu.

Kupujący – Berkshire Hathaway oraz 3G Capital – zapowiedzieli, że główna siedziba Heinza pozostanie w Pittsburghu.

Czytaj także: Warren Buffett, którego nie znacie

Do koncernu Heinz należą m.in. polskie Pudliszki. W 1997 roku H.J. Heinz Company kupił większościowy pakiet w firmie Pudliszki, przejmując tym samym jej fabryki i markę.

Pudliszki – to najbardziej znana i najczęściej kupowana marka ketchupów. Dzięki prostym metodom pasteryzacji i szczelnemu zamknięciu, ketchupy Pudliszki nie posiadają konserwantów. Od 90 lat kojarzy się konsumentom z najwyższej jakości, nowoczesnymi produktami. Ketchupy, koncentraty i przetwory pomidorowe, dania gotowe, warzywa konserwowe oraz sosy towarzyszą polskim rodzinom, zapewniając doskonały smak posiłków. Pudliszki otrzymały tytuł Najmocniejszej Polskiej Marki 2009 w rankingu dziennika “Rzeczpospolita”.

tz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

Hakerzy kontra wybory

Kurtyzana cesarzową

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks