REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaVisa zawiesi usługi dla rosyjskich banków objętych sankcjami

Visa zawiesi usługi dla rosyjskich banków objętych sankcjami

-

Amerykańska firma Visa poinformowała we wtorek, że zawiesi usługi sieciowe dla rosyjskich banków SMP Bank i InwestkapitałBank, które w poniedziałek zostały objęte sankcjami przez Stany Zjednoczone. 

fot.Daniel Rys/PAP/EPA
fot.Daniel Rys/PAP/EPA

W ten sposób Visa chce przestrzegać amerykańskiego prawa.

REKLAMA

„Ubolewamy z powodu wszelkich niedogodności, których mogą doświadczyć te instytucje, właściciele kart i handlowcy” – napisała firmy. „Wszystkie systemy Visa działają normalnie i nadal obsługujemy naszych rosyjskich klientów, którzy nie zostali objęci” sankcjami” – dodano.

Konkurencyjna wobec Visy firma MasterCard poinformowała w poniedziałek, że wkrótce zawiesi usługi dla kart wydawanych przez SMP Bank i InwestkapitałBank.

Te dwie instytucje finansowe znalazły się w poniedziałek na liście 17 rosyjskich firm, których aktywa zostały zamrożone ze względu na nielegalne i prowokacyjne działania Rosji na Ukrainie.Oba banki są kontrolowane przez braci Arkadija i Borisa Rotenbergów, uważanych za bliskich przyjaciół prezydenta Rosji Władimira Putina. Rotenbergowie to dawni sparingpartnerzy Putina w judo. Ich firma budowlana dostała państwowy kontrakt o wartości 7 mld USD w związku z niedawną olimpiadą w Soczi. Obaj figurowali na poprzedniej, marcowej liście osób, w które wymierzone były amerykańskie sankcje. USA nałożyły je po rosyjskiej aneksji Krymu.

Rosja ostatnio ujawniła plany wprowadzenia własnego systemu kart płatniczych, by uniezależnić się od firm MasterCard i Visa. Po marcowych sankcjach przestały one świadczyć usługi dla transakcji płatniczych klientów Banku Rossija i jego filii Sobinbank.(PAP)

 

REKLAMA

2107799991 views

REKLAMA

REKLAMA

2107800222 views

REKLAMA

2109596613 views

REKLAMA

2107800363 views

REKLAMA

2107800462 views

REKLAMA

2107800570 views