REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Szefowa Yahoo!: koniec ze zdalną pracą

Szefowa Yahoo!: koniec ze zdalną pracą

-

Czy poświęcać się pracy to znaczy codziennie rano stawiać się w biurze? Na to pytanie odpowiadają sobie teraz pracownicy Yahoo!, którym szefowa Marissa Mayer zakazała pracy przez internet.

fot. Tech Crunch via Flickr/ Marissa Mayer, obecnie szefowa Yahoo!, była pierwszą kobietą inżynier zatrudnioną przez giganta Google
fot. Tech Crunch via Flickr/ Marissa Mayer, obecnie szefowa Yahoo!, była pierwszą kobietą inżynier zatrudnioną przez giganta Google

REKLAMA

W zapewnieniu najlepszego środowiska pracy ważne są komunikacja i współdziałanie, dlatego musimy pracować obok siebie i wszyscy mają być obecni w biurach – czytamy w okólniku dla pracowników.

Szefowa korporacji Marissa Mayer w ramach nowej polityki firmy chce skupić się na personalizacji strony, czyli dostosowaniu jej do użytkowników, od treści przez pocztę aż po reklamy. Swój cel ma osiągnąć poprzez szybszą współpracę zespołów i ich lepszą komunikację. Jednak jej zdaniem tych założeń nie da się zrealizować, gdy pracownicy pracują zdalnie.

Co więcej, osoby wykonujące wyłącznie telepracę dostały nakaz zjawienia się do czerwca w firmie, co może oznaczać, że będę musieli zmienić charakter pracy albo pożegnają się z firmą. Nie wiadomo jednak, ilu z 11,500 pracowników pracuje wyłącznie zdalnie.

Zmiany zaskakują i irytują pracowników, a w firmie rozgorzała dyskusja na temat równowagi między pracą zawodową a życiem prywatnym, zwłaszcza w kontekście telepracy. Poprzedni pracodawca Mayer, spółka Google, postrzega pracę zdalną jako destrukcyjny czynnik dla wydajności pracowników.

Marissa Mayer została dyrektorem generalnym Yahoo! w lipcu ubiegłego roku. We wrześniu urodziła syna i dwa tygodnie później wróciła do pracy.

33-letnia pani inżynier jest najmłodszą osobą, która znalazła się na corocznej liście 50 najpotężniejszych kobiet biznesu magazynu Fortune.

as

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks