REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Stopa bezrobocia w USA w VII 6,2 proc., przybyło 209 tys. miejsc...

Stopa bezrobocia w USA w VII 6,2 proc., przybyło 209 tys. miejsc pracy

-

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w lipcu wzrosła o 209 tys., podczas gdy w czerwcu wzrosła o 298 tys., po korekcie z 288 tys. – podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.

fot.Justin Lane/EPA
fot.Justin Lane/EPA

REKLAMA

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast o 198 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 270 tys., po korekcie z 262 tys.

Stopa bezrobocia w USA w lipcu wyniosła 6,2 proc., wobec 6,1 proc. w czerwcu 2014 r. – podał amerykański Departament Pracy.

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w lipcu 62,9 proc. wobec 62,8 proc. miesiąc wcześniej.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 6,1 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 230 tys. wobec 288 tys. miesiąc wcześniej przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 227 tys. wobec 262 tys. miesiąc wcześniej przed korektą. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks