REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Stopa bezrobocia w USA w styczniu wyniosła 6,6 proc.

Stopa bezrobocia w USA w styczniu wyniosła 6,6 proc.

-

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w styczniu wzrosła o113 tys., podczas gdy w grudniu wzrosła o 75 tys., po korekcie – podał amerykański Departament Pracy. Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 6,6 proc.,

Ogłoszenia w Urzędzie Pracy w Arlington w Virginii fot.Michael Reynolds/PAP/EPA
Ogłoszenia w Urzędzie Pracy w Arlington w Virginii fot.Michael Reynolds/PAP/EPA

REKLAMA

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast o 142 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 89 tys., po korekcie.

Stopa bezrobocia w USA w styczniu roku spadał do najniższego poziomu od października 2008 r. i wyniosła 6,6 proc. wobec 6,7 proc. w grudniu 2013 r. – podał amerykański Departament Pracy.

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia określający, jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wzrósł w styczniu do 63,0 proc. z 62,8 proc. miesiąc wcześniej.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 6,7 proc. oraz, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 180 tys. wobec 74 tys. w grudniu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 185 tys. wobec 87 tys. miesiąc wcześniej przed korektą. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks