REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaGospodarkaStandard & Poor's obniżył rating Grecji do poziomu B minus

Standard & Poor’s obniżył rating Grecji do poziomu B minus

-

Agencja Standard & Poor’s obniżyła w piątek rating Grecji o jeden stopień, z “B” do “B-“. Tego samego dnia greckie władze poinformowały, że nie chcą nadal korzystać z pakietu pomocowego UE, lecz będą zabiegać o tymczasowe finansowanie pomostowe.

Standard & Poor’s poinformował w komunikacie, że obniża rating greckiego długu w związku z obawami o sytuację finansową kraju w okresie, w którym rząd w Atenach stara się renegocjować swoje zadłużenie.

REKLAMA

Agencja ratingowa ostrzega też, że może ponownie obniżyć notę Grecji z uwagi na obawę o “ograniczenie płynności” greckich banków.

Tymczasem anonimowy przedstawiciel greckiego rządu powiedział agencji Reutera, że Grecja nie chce już od swych europejskich partnerów pieniędzy z pakietu pomocowego (tzw. bailoutu), chce jednak móc wyemitować więcej krótkoterminowych obligacji skarbu państwa.

Ateny chcą też “porozumienia pomostowego”, czyli tymczasowego finansowania na okres przygotowywania przez nowy rząd planu renegocjacji zadłużenia.

“To porozumienie pomostowe to nie jest nowy bailout, obłożony warunkami, inspekcjami, wizytami (wierzycieli)” – powiedział rozmówca Reutera.

Agencja przypomina, że Ateny będą musiały zapłacić w lutym odsetki od swego zadłużenia na sumę około 2 mld euro, a w marcu spłacić pożyczkę od Międzynarodowego Funduszu Walutowego wartą 1,5 mld euro. (PAP)

fot. Ian Langsdon/PAP/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2119245291 views

REKLAMA

2119245384 views

REKLAMA

REKLAMA

2121041737 views

REKLAMA

2119245451 views

REKLAMA

2119245507 views

REKLAMA

2119245549 views