REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Nowa ustawa szansą młodych Amerykanów na znalezienie wakacyjnej pracy

Nowa ustawa szansą młodych Amerykanów na znalezienie wakacyjnej pracy

-

Zarówno młodzi Amerykanie jak i władze federalne z niecierpliwością czekają na rozstrzygnięcie losu ustawy przedstawionej do Senatu, która przewiduje wyasygnowanie miliarda dolarów na utworzenie 350,000 miejsc pracy wakacyjnej dla młodych Amerykanów w wieku od 14 do 24 lat na przestrzeni 10 lat. Jeśli ustawa wejdzie w życie, środkami będzie można rozporządzać już w te wakacje.

fot. Na nową ustawę, która stworzy wakacyjne miejsca pracy, z niecierpliwością czekają studenci

Nowa ustawa, nazywana “American Jobs and Closing Tax Loopholes Act”, powstała z inicjatywy reprezentanta Charlesa Rangela jako reakcja na wysokie bezrobocie wśród młodych Amerykanów. Według danych z lipca 2009 roku, opublikowanych przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics, odsetek bezrobotnych wśród młodych między 16 a 24 rokiem życia wynosił 18,5 proc. – to najgorszy wynik od 1948 roku, kiedy po raz pierwszy pojawiły się statystki dotyczące bezrobocia.

REKLAMA

– Mam nadzieję, że logika zwycięży – oświadczył komisarz z Departamentu Pracy stanu Nowy Jork, Colleen Gardner, popierający ustawę. – To nie jest tylko kwestia finansowa. Musimy mieć na względzie przede wszystkim przyszłość młodych oraz rozwój gospodarki, bo będą to pieniądze przeznaczone właśnie na te cele – przekonywał komisarz.

Nowe stanowiska pracy oznaczają dla młodych Amerykanów nie tylko możliwość rozwijania swoich umiejętności, ale także poznanie odpowiednio wcześniej chociażby zasad etyki pracy. To także możliwość zdobycia cennego na rynku pracydoświadczenia zawodowego. I oczywiście szansa zarobku.

Jednak pomoc młodym bezrobotnym to tylko jeden z punktów ustawy. Wprowadza ona również nowe regulacje dotyczące obniżek podatkowych, ubezpieczeń bezrobotnych i zakresu odpowiedzialności w związku z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej.

AS (ABC News)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks