REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka MSZ: awans Polski w ONZ-owskim raporcie o rozwoju społecznym

MSZ: awans Polski w ONZ-owskim raporcie o rozwoju społecznym

-

Polska znalazła się na 35. miejscu na świecie w rankingu rozwoju społecznego – wynika z raportu Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Tegoroczna pozycja, najwyższa jaką udało się nam dotąd osiągnąć, plasuje nas wśród krajów o b. wysokim poziomie rozwoju.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych fot.PAP/EPA/Wikipedia
Ministerstwo Spraw Zagranicznych fot.PAP/EPA/Wikipedia

W porównaniu do raportu z ubiegłego roku, Polska awansowała o cztery pozycje z 39. miejsca, poprawiając wskaźnik rozwoju społecznego z 0,821 na 0,834 w skali 0-1. “Najwyższa dotychczas pozycja Polski w tym rankingu potwierdza stały wzrost jakości życia w naszym kraju” – napisało w czwartkowym komunikacie PAP Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Na czele rankingu znalazły się Norwegia, Australia i Szwajcaria, na odleglejszych miejscach, ale przed Polską są też Grecja, Estonia, Cypr, Brunei Darussalam i Arabia Saudyjska.

Raport o Rozwoju Społecznym (The Human Development Report 2014) jest publikowany co rok przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (United Nations Development Programme). Dokument jest narzędziem do promowania powszechnej wiedzy nt. społecznego rozwoju na świecie.(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks