REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka MFW zaaprobował kolejną transzę kredytu dla Ukrainy

MFW zaaprobował kolejną transzę kredytu dla Ukrainy

-

Zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego zakończył w piątek pierwszy przegląd programu kredytowego dla Ukrainy i zatwierdził kolejną transzę pożyczki w wysokości 1,39 mld dolarów – poinformował MFW w komunikacie.

Wcześniej w piątek premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk wezwał MFW do przekazania jego krajowi drugiej transzy 17-miliardowego kredytu, przyznanego w maju. Jaceniuk wskazywał na wielkie koszty walki z prorosyjską rebelią na wschodzie kraju.

REKLAMA

Pakiet MFW to część wartego 27 mld USD międzynarodowego programu pomocowego dla Kijowa. Pomoc ma być udzielana ratami; uruchomienie każdej kolejnej transzy jest uzależnione od oceny stanu ukraińskiej gospodarki. Pierwszą transzę, nieco ponad 3 mld dolarów, Ukraina otrzymała w maju.

Prognozy gospodarcze przewidują pogłębienie się recesji na Ukrainie w tym roku, mimo funduszy z MFW. Walki na wschodzie kraju paraliżują bowiem produkcję przemysłową i odstraszają zagranicznych inwestorów. W lipcu MFW obniżył prognozę gospodarczą dla Ukrainy na ten rok z minus 5 proc. do minus 6,5 proc. PKB. (PAP)

Na zdjęciu: Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk fot.Andriy Kravchenko/Pool/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Halina Nowak

śp. Cecylia Rożnowska

śp. Tadeusz M. Kreczko

śp. Maria Cholewa

śp. Janina Kuczyński

REKLAMA

REKLAMA